"Dnes v skorých ranných hodinách na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja vykonali príslušníci odboru Západ NAKA P PZ policajnú akciu s krycím názvom CHIKARA 2. NAKA obvinila 16 osôb, niektoré z viacerých trestných činov súbežne," píše polícia na svojom facebooku. A vypočítava, že 14 ľudí čelí obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, štyria zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dvaja zo zločinu prijímania úplatku, jeden aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy, jeden zo zločinu vydierania a dvaja z prečinu podplácania.

Akcia stále beží

Spolu zadržali ráno desať ľudí. "Pričom pri jednej zo zadržaných osôb ide o činného príslušníka PZ – riadiaceho funkcionára zaradeného na OR PZ v Trnave. Taktiež bol zadržaný aj jeden bývalý príslušník PZ, v súčasnosti zaradený v riadiacej funkcii na Centre podpory KR PZ v Trnave. Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov), po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených," dopĺňa polícia.

Bývalý krajský šéf

Medzi zadržanými sú podľa televízie Markíza viaceré známe mená. V putách skončil bývalý krajský riaditeľ polície v Trnave Bystrík Stanko aj súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave Rastislav Grznár. Bystrík Stanko pre Startitup na mieste s putami na rukách vyhlásil, že je nevinný a že „vyťahujú nejakého kostlivca“.

Jedným z obvinených má byť aj džudista Tibor Gubáň, ktorého dnes ráno takisto vybrala NAKA. Gubáň bol obvinený predvlani v prípade, pri ktorom prišla polícia aj pre známu influencerku Zuzanu Plačkovú. Akcia sa vtedy tiež volala Chikara. Plačkovej obvinenie neskôr zrušili. Ešte predtým, keď sa rozhodovalo o jej väzbe sudca doslova rozdupal jej obvinenie. Prečítajte si o tom viac:

Takto vlani zadržali Gubáňa: