Ľuďom, s ktorými pracuje, vraj kladie až strašidelne presné otázky. Spolupracovníkov má takých vycvičených, že ak odpovede nepoznajú, hneď bežia doštudovať si materiály.

Najbližší ľudia premiéra Igora Matoviča ho opisujú ako perpetuum mobile. Keď od nich chcete zistiť, pri akej aktivite šéf OĽaNO vypúšťa plyn, odpoveď vás poriadne rozosmeje. Jeho koníčkom nie je beh ani varenie, ale vraj „pobyt medzi ľuďmi a počúvanie ich názorov“.

Všetkým pekným slovám „ľudí od Matoviča“ by sme uverili, keby neboli v rozpore s tým, ako môže kroky premiéra vnímať nezaujatý pozorovateľ. Veď bez zaváhania podkopne vlastného ministra, chce kontrolovať každú odpoveď na otázku médií a hoci si ľudí možno naozaj vypočuje, nakoniec to vyzerá tak, že aj tak rozhodne sám.

Kým prezidentka predstavila tím svojich najbližších poradcov už pár dní po nástupe do paláca, premiér oficiálny radcovský aparát nemá ani po piatich mesiacoch od začiatku svojho úradovania. Jeho tlačový odbor radšej neodpovedá na otázky, kedy bude verejnosti známych aspoň pár kľúčových mien, ktoré vplývajú na rozhodnutia Igora Matoviča. Niektoré postavy sa však už do svojich pozícií zabudovali. Prečítajte si, komu premiér dôveruje formálne aj neformálne.