Tip na článok
Po poslaneckom grémiu: Poslankyňa Natália Blahová a podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová po skončenom rokovaní.

Natália Blahová zo SaS: Hulvát Danko! Predseda parlamentu sa pustil do tehotnej Lucie Nicholsonovej

V poslaneckých laviciach to vrie. Stretnutie poslaneckého grémia o zmenách v rokovacom poriadku skončilo opäť fiaskom.

Tentokrát sa šéf parlamentu pustil do svojich opozičných kolegýň a nešetril pritom ani tehotnú podpredsedníčku Národnej rady Luciu Nicholsonovú. Jej stranícka kolegyňa Natália Blahová mu nič nedarovala a na svojej facebookovskej stránke nazvala Danka hulvátom.

Kto ste vy? - osočoval Danko kolegyňu Blahovú

Šéf parlamentu Andrej Danko prekvapuje čoraz viac. Inak populárny politik si počas rokovania servítku pred ústa nedával a verbálne urážal svoje poslanecké kolegyne.

Andrej Danko: Predseda parlamentu na rokovaní nešetril ani tehotnú kolegyňu. Foto: TASR

Tehotnú podpredsedníčku parlamentu Luciu Nicholsonovú namiesto odpovede na jej otázky osočoval a vyzval ju, aby mu predložila písomné stanovisko o tom, ako a či bude schopná po narodení dieťaťa zastávať funkciu podpredsedníčky NR SR, kedy a ako nastupuje na materskú dovolenku a či bude prítomné jej dieťa v parlamente.

Nicholsonová si totiž dovolila mu oponovať a lídra národniarov upozornila na to, že Slovensko má vskutku iné problémy ako rokovací poriadok. Spomenula napríklad korupčné škandály, konkrétne kauzu Bašternák. Danko tieto otázky odignoroval a zameral sa na jej tehotenstvo. "Nemiestne, drzé, neokrôchané. Nehodné gentlemana, a už vôbec nehodné jedného z najvyšších ústavných činiteľov," šokovane reagovala Natália Blahová na slovný výpad šéfa SNS.

Lucia Nicholsonová: Podpredsedníčka parlamentu onedlho porodí. Foto: Archív Plus 7 Dní

Ten ale nešetril ani Blahovú: "Kto ste vy, pani poslankyňa? Ja som právnik, vy ste len učiteľka zo škôlky."

Danko nemočí z balkónov, ale to je všetko

Správanie druhého najvyššieho ústavného činiteľa na vznesené pripomienky k návrhu zákona prekvapili aj opozičnú poslankyňu za SaS Natáliu Blahovú. "Sám sa pasoval za etalón slušnosti, pasoval sa za toho, kto chce priniesť do parlamentu novú kultúru, no prináša opäť len nekultúru, tak, ako sme to boli zvyknutí od SNS dlhodobo. To, že pán Danko nemočí opitý z balkónov je zjavný posun, no na to, aby sa SNS prezentovala ako slušná parlamentná strana je to naozaj málo," glosuje na adresu šéfa parlamentu Blahová.

VIDEO Plus 7 Dní