Pavlína Matovičová vyvolala exkluzívnym rozhovorom pre časopis Šarm poriadny rozruch. Manželka slovenského financmajstra sa rozrečnila na rôzne témy, nevynímajúc háklivú tému gayov, tradičnej rodiny, ale svoj odkaz od nej si mohla prečítať aj prezidentka Zuzana Čaputová, píše týždenník Šarm.

Matovičová odpovediach prízvukovala, že hlave štátu chce poradiť v dobrom a z jej strany nejde o žiadny útok. Slovami o tom, že žena by sa nemala miešať do všetkého však spôsobila reakcie naprieč celým spektrom spoločnosti. Nahnevala nimi súčasné i bývalé političky.

Kým Igor Matovič svoju manželku Pavlínu opakovane pochválil, ostatní to vidia presne naopak. "Len povedala, čo si myslí a obdivujem ju za odvahu," odkázal minister.

Viac foto v GALÉRII

Šarm kontaktoval aj Matovičovú. Tá podľa vlastných slov zachytila rôzne komentáre najmä v deň publikovania rozhovoru. Vraj riešila jeden príspevok v istom online denníku, no po spŕške odkazov sa rozhodla pre rázny krok. "Poskytnem svoje stanovisko," znela odpoveď Pavlíny, ktorá sa tak chystá vysvetliť svoje myšlienky. Podľa všetkého sa čoskoro ujde aj zopár slov hejterom.

„Možno len, že žena sa nemusí do všetkého miešať a niekedy je mlčanie zlatom a za dobré veci treba bojovať." Týmito slovami odpovedala manželka Igora Matoviča pre Šarm na otázku, čo by prezidentke Zuzane Čaputovej odkázala ako žena – žene.

Výroku sa okamžite chytila značná časť spoločnosti a neunikol ani našim političkám. Ako prvá ho okomentovala niekdajšia saskárka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Čo manželke Matoviča odkázala, nájdete TU:

Nakoľko polemika rovnoprávnosti mužov a žien rezonuje v slovenskej spoločnosti už roky, denník Plus JEDEN DEŇ zaujímal postoj aj ostatných vysokopostavených političiek. „Ústava Slovenskej republiky definuje práva a povinnosti najvyššieho ústavného činiteľa. Je úlohou prezidentky/prezidenta ‚bojovať’ za ústavou garantované práva. Aj rovnosti žien. Odporúčala by rovnaké aj mužovi - prezidentovi či premiérovi, napríklad aj vlastnému?“ ostro zareagovala niekdajšia premiérka a sociologička Iveta Radičová. Koaličná poslankyňa z klubu SaS, Vladimíra Marcinková, označila výrok za nevhodný. „A okrem tohto jedného, tam bolo viacero ďalších, ktoré mohli nielen ženy, ale aj iné skupiny ľudí zraniť a degradovať," uviedla.

Pavlína Matovičová nenašla pochopenie ani u europoslankyne Moniky Beňovej. „Neviem, v akom kontexte to povedala. Možno to povedala cez prizmu svojho života a vnímania sveta, v ktorom môže rozprávať len muž a žena má mlčať,"  konštatovala so slovami, že manželia zrejme žijú v paralelnej realite. Podľa poslankyne Janky Bittó Cigánikovej sa odkaz komentuje sám. „Moja predstava ženy v modernej spoločnosti je na míle vzdialená od ‚puťky’, ktorá má sedieť v kuchyni, byť ticho a chodiť okolo partnera po špičkách," konštatovala.

Omnoho zhovievavejšia bola k manželke ministra financií čerstvá odídenkyňa z OĽaNO, Katarína Hatráková. Jej slová si prečítajte v galérii.