Na miesto okamžite dorazila hliadka a miesto zaistila. Policajný pyrotechnik z Trenčína muníciu prezrel a zistil, že ide o cvičnú leteckú bombu na výcvik pilotov. Miesto nálezu dôkladne prekontroloval, či sa tam nenachádza aj iná munícia. Keď si bol istý, že je miesto bezpečné, bombu previezol do muničného trezoru.

Nevybuchnuté bomby na Slovensku

Hoci sa vojna na  území Slovenska skončila už pred viac ako 70 rokmi, aj tak sa občas nájde  funkčná munícia z týchto čias. Napríklad, minulý rok  sa na jar na poli pri Štúrove objavil psíčkar trčať zo zeme zvláštny  kovový predmet. Na miesto zavolal políciu, ktorá lokalitu zabezpečila až do príchodu pyrotechnikov. Polícia narazila na naozaj veľký úlovok a obyvatelia blízkej ulice sa niekoľko hodín nemohli vrátiť do svojich domovov.   

Nájdená munícia na poli bola stále funkčná, hoci pochádzala z druhej svetovej vojny. Experti najprv zaistili dva ručné granáty a jednu delostreleckú strelu. Následne začali prehľadávať okolie pomocou detektoru kovov a zakrátko urobili ďalší a ešte väčší nález.  Objavili štyri nevybuchnuté sovietske letecké bomby, z ktorých každá mala hmotnosť sto kilogramov.

Takto pred rokom policajti likvidovali bomby v Štúrove