Odpustila mu? Pred parlamentnými voľbami 2020 sa Andrejovi Dankovi (45) priťažilo nielen v politike, ale aj v súkromí. Krušné chvíle po pikantných telefonátoch s Alenou Zsuzsovou však už prekonal. Do parlamentu sa síce nedostal, no Simona Frantová (31), s ktorou sa v roku 2019 zasnúbil a doteraz nezosobášil, sa mu nevyhýba.

Naopak, s potravinami jazdí do víkendového rezortu, kde sa bývalý šéf parlamentu utiahne vždy, keď potrebuje. Strávil tam mesiac, keď sa zotavoval z operácie žalúdka, útočisko v Šajdíkových Humenciach našiel aj po odchode z parlamentu a počas korony. „Je to miesto, kde mám pokoj,“ potvrdil pre PLUS 7 DNÍ bývalý predseda národnej rady.

Naozaj je najradšej sám?

Bol to celkom obyčajný deň. Po pracovnej šichte v spravodajskej televízii moderátorka Simona Frantová nasadla do auta a namierila si to do jedného z nákupných centier, kde boli otvorené len potraviny. Plnú tašku dobrôt naložila neskôr do vozidla a šinula si to na diaľnicu smerom na Záhorie. Aké bolo naše prekvapenie, keď sa po hodine cesty Simona stratila v privátnom rezorte v Šajdíkových Humenciach. Romantický komplex je obohnaný múrmi a strážený esbéeskou, dovnútra sa cez rampu len tak hocikto nedostane.

FOTO dámskej návštevy Andreja Danka a luxusnej chaty, kde sa zdržiava, v GALÉRII >>

Asi nebude náhoda, že na jednom z polostrovov pri jazere, za ktorým sa rozprestiera golfové ihrisko, žije podstatnú časť v roku Andrej Danko.

„V Šajdíkoch sa zdržiavam, veď to nie je tajomstvo. Bývam v centre Bratislavy, ale na víkend a niekedy aj počas týždňa je to úplne dokonalé prostredie na oddych,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ.

Dvojpodlažnú vilu pri vode s rozlohou 49 štvorcových metrov získal šéf Slovenskej národnej strany už pred rokmi. Predvlani ju nečakane prepísal na syna a v roku 2020 sa ďalšou spolumajiteľkou stala Dankova exmanželka Silvia - vraj aby víkendový dom mohli prenajímať dovolenkárom. Podľa instagramových fotografií však Andrej Danko strávil na Záhorí celé minulé leto. Vyrážal najmä po stopách Františka Lotrinského, ktorý v kraji zanechal nezmazateľné stopy. „Bicyklujem, športujem. Hrám volejbal, futbal, všetko,“ opísal nám národniar činorodé chvíle v Šajdíkových Humenciach a ich okolí. Len blízkosť golfového ihriska mu vraj až tak neimponuje. „Zelenú kartu som si síce urobil v roku 2004, ale golf beriem sekundárne a keď hrám, tak najradšej sám. Na Záhorí mám radšej prírodu. Borovicové lesy, ktoré tam Mária Terézia dala vysadiť, majú zvláštne čaro a atmosféru.“

Trénujú ho známi herci

Národu sa tak teraz Andrej Danko prihovára oddýchnutý - cez sociálne siete z kancelárie plnej starožitností. Inak sa po prehratých voľbách 2020 vrátil k advokácii a poradenstvu. Známe meno mu vraj nepomáha, pobyt v politike jeho privátnej praxi podľa neho „absolútne ublížil“.

„Teraz robím skôr väčšie projekty, spolupracujem so zahraničím, vždy som robil obchodné právo, akvizície a väčšie veci,“ rozpráva. S veľkým záujmom sleduje aj naše politické špičky. „Keď som po voľbách videl v parlamente Pročka, potom tanečníka a ďalších, hovoril som si, že možno aj dobre, že tam teraz nesedím,“ tvári sa, že si vydýchol, hoci ako líder vládnej strany sa sám stal studnicou množstva nezabudnuteľných výrokov a brbtov. Dankov odchod do politického ústrania oplakávali hádam všetci humoristi na Slovensku. „Uvedomil som si, že som zanedbal komunikáciu,“ kajá sa dnes. „Pochopil som, že niekedy nie je dôležité, čo robíš, ale ako to povieš. Objednal som si mediálne tréningy, mám nejakých hercov z Národného divadla, ktorí ma doučujú.“

Kto zo známych umelcov ho trénuje, však neprezradil. „Nechcem im pokaziť život,“ vysvetlil.

Až po Pellegrinim a ďalších

Danko síce sníva o návrate do centra diania, ale jeho (niekdajšej) snúbenici sa muselo uľaviť. „Veľmi ma mrzí, keď ho vidím trápiť sa, keď vidím, ako stráca chuť ďalej bojovať. Niekedy to vnímam ako boj s veternými mlynmi a bola by som radšej, keby mal pokojnejšiu prácu a viac dbal o svoje zdravie,“ robila si Simona Frantová starosti pred rokmi.

Ich vzťah prešiel vývojom. Prvý raz sa stretli na vernisáži fotografií Laca Bielika v roku 2013, zblížili sa neskôr na pracovnej ceste v Ríme, kde mali prvé rande pri Fontáne di Trevi. Ukazovali sa v spoločnosti a keď boli spolu dva roky, na ruke Frantovej sa začal ligotať zásnubný prsteň. V kuloároch sa hovorilo, že nevesta si svadobné šaty objednala u česko-libanonskej návrhárky Blanky Matragi.

A potom prišla mediálna smršť. Na svetlo sveta sa dostali Dankove pikantné telefonáty s volavkou Alenou Zsuzsovou. Dohadovali si rande, prominentný nápadník jej sľuboval, že ju bude „bozkávať všade“. Nakoniec sa pravdepodobne nestretli. Dnes cíti bývalý šéf parlamentu krivdu. „Kde boli rozhovory s ďalšími sto chlapmi, s ktorými volala? Som jediný človek, ktorému unikol takýto anonymný rozhovor. Nič zlé som neurobil, zverejnenie rozhovoru, ktorý nemal nič s ničím, bol trestný čin,“ povedal nám po tom, čo svoje prežil aj v súkromí.

Frantová si po škandále podľa medializovaných informácií chcela dať vo vzťahu pauzu. No nie tak dávno sa v kuloároch opäť skloňovalo slovo svadba, zrušená mohla byť pre koronu.

FOTO dámskej návštevy Andreja Danka a luxusnej chaty, kde sa zdržiava, v GALÉRII >>

„Čo sa týka týchto súkromných vecí, nie je to pravda. Žiadne plány neboli, žiadne odklady neboli,“ vyvrátil nám okľukou Andrej Danko a dušoval sa, že o súkromí „už nikdy“ nebude hovoriť. „Myslím si, že ja som zbytočne pustil ľudí do svojho vnútra. Ale keď urobíte predo mnou reportáž o Pellegrinim, Ficovi alebo Kollárovi a povedia vám, s kým žijú, tak mi zavolajte aj o polnoci a odpoviem,“ zadal nám šalamúnsky domácu úlohu.

Mohlo by vás zaujímať: