Počas komunálnych volieb už bolo známe, že na Univerzite Mateja Bela utajili rigoróznu prácu súčasného predsedu parlamentu Andreja Danka. Rektora Univerzity Mateja Bela aj tak zvolili za poslanca Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici. Kandidoval ako nezávislý, v obvode Fončorda mu dalo svoj hlas 1731 voličov.

Odtajnili, že utajnili plagiát

Danko získal titul JUDr. v roku 2000  vďaka  práci Verejná správa a jej charakteristické črty. Po tom, čo túto rigoróznu prácu univerzita vrátila naspäť do svojej knižnice, čelí kritike, že vytvoril plagiát. Podľa medializovaných informácii Danko svoju prácu zostavil vykradnutím piatich učebníc. Opoziční poslanci ho kvôli nečestne získanému titulu  chceli odvolať  z postu predsedu parlamentu a Hiadlovského vyzývali, aby odstúpil z pozície rektora. Univerzita Mateja Bela podľa nich zlyhala opakovane. Pred sedemnástimi rokmi pri odobrení podvodníckej práce a teraz  pri zakrývaní  tohto fušerstva.

Rektorom ostáva

Na zasadnutí Národnej rady dvadsiateho prvého novembra Danko situáciu ustál a už na druhý deň Hiadlovský zložil sľub poslanca mesta Banská Bystrica. Prečo si napokon Hiadlovský svoj vstup do politiky rozmyslel a mandátu sa vzdal, nie je známe. Na túto tému hovoriť odmieta.

Hiadlovského miesto v mestskom parlamente zaujme riaditeľ folkórneho súboru Urpín  Peter Pohančaník. Rektorom Univerzity Mateja Bela Hiadlovský ostáva aj naďalej.