Tip na článok

NECHUTNOSTI Z OSÁD Obyvatelia dediny stiahli psa z kože priamo pred očami ochranárov! Zvieratá vraj aj zjedli

Sú frustrovaní a znechutení. Ochranári bijú na poplach – slovenské zákony upravujúce ochranu zvierat sú podľa nich nedostatočné, nevymožiteľné a pre obyvateľov rómskych osád úplne zbytočné.

Galéria k článku (15 fotografií )

Pri kastračnej akcii pred pár dňami sa naskytol členom Československého kastračného programu šokujúci pohľad. Počas výjazdov odchytávajú psy a kastrujú ich.

Československý kastračný program

Nálezy týraných zvierat v osadách sú šokujúce. Foto: Československý kastračný program

Zväčša za peniaze dobrovoľných darcov. Počas svojich ciest zažívajú kadečo. Dôkazy o týraní zvierat, vycivené túlavé psy, pohodené telá mŕtvych zvierat po osadách.

Agresívni obyvatelia

To, čo zažili pri poslednom podobnom výjazde, však zarazilo aj dlhoročných odborníkov. „Pri bežnej obhliadke jednej z osád zrazu vidíme visieť za nohy mŕtveho veľkého bieleho čuvača, ktorého práve sťahovali z kože! Naozaj smrteľne vážne sme zavítali na psiu zabíjačku, pod psom visiacim za zadné nohy vo vzduchu leží na zemi mŕtvola ďalšieho veľkého čierneho psa. Psy sme nestihli odfotiť, v momente sa účastníci tejto nechutnej zabíjačky rozostúpili pred psov aby sme nemali možnosť ich odfotiť. Ďalší pes - sučka dobermana, ešte živá, tam sedela priviazaná. Zúčastnení nás k psom nedopustili a začali byť značne agresívni,“ zverujú sa so svojimi priam neuveriteľnými zážitkami ochranári.

Československý kastračný program

Foto: Československý kastračný program

Práve s agresivitou a nezvládnuteľnosťou obyvateľov sa stretávajú najčastejšie. Zasahuje aj polícia, ale veľmi vlažne. Zväčša len spíšu zápisnicu, správu založia a viac sa k prípadom nevracajú. Jednotlivých aktov je totiž tak veľa, že na to nemajú čas ani prostriedky. A aj keď už začnú adekvátne riešiť jednotlivé počiny, zákony sú vo veľa prípadoch nevymožiteľné. Nikto sa k týraným psom nehlási a inak veľavravní a agresívni občania sa zrazu skrývajú v domoch.

Jedia ich

Náš web nedávno priniesol článok o extrémne zlom zdravotnom stave zvierat z osád. Majitelia ich nekŕmia, často ich týrajú, deti ich považujú za hračky, za veci. To však nie je všetko.

Československý kastračný program

Foto: Československý kastračný program

„Nestačí kričať z domu a písať silné komentáre, zviera je stále na Slovensku vec a môžu si s ním v osade robiť čo len chcú! Môžu ho zabiť a zjesť a NIKTO ich za to nepotrestá! Cestou z osady sme našli pozostatok predošlej večere - psiu labku. Predstavte si toto vidieť a uvedomte si tú bezmocnosť, keď východisko neexistuje a vy nedokážete tomu nijako zabrániť! Tie psy nie sú z osady, tie psy sú skúpené z BAZOŠA, čuvači a vlčiaci sú IN, s nejedným Bazošákom sa nám pochválili, ďalšie skúpené po 5 eur z iných osád, sem tam niečo niekomu zmizne z dvora,“ odhaľujú šokujúcu pravdu ochranári.

Situácia sa zhoršuje, počet týraných zvierat narastá. Rukolapné dôkazy nasvedčujú tomu, že obyvatelia osád si občas na domácich miláčikoch aj pochutia. Aktivisti a ochranári vyzývajú na zmenu. Nie však zákonov, ktoré na Slovensku sú, ale na zmobilizovanie orgánov činných v trestnom konaní, aby vymožiteľnosť zákonov bola čo najúspešnejšia.

VIDEO Plus 7 Dní