Okoloidúci okamžite zavolal políciu, ktorá sa spojila s nitrianskym útulkom a zmordovaného psa sa podarilo zachrániť.

„ Po príchode bol kríženec bordeauxskej dogy vystrašený, vrčal a snažil sa na výstrahu zaútočiť,“uverejnil dnes šokujúce fotografie Útulok Nitra na svojej facebookovej stránke.

„ Po prevoze do útulku v Nitre sme ho zbavili natesno a niekoľkokrát previazaných káblov zo zadných aj predných nôh. Rovnako slučky na krku, ktorá bola priviazaná k predným nohám! Labky boli zviazané k sebe, takže sa síce s námahou postavil na nohy, ale kráčať nedokázal. Ten úchylák, ktorý mu to spravil mu navyše predné nohy zviazal drôtom, aby to nevedel prezhryznúť! Takto ho potom vyhodil mimo obec a nechal ho zomierať od hladu a smädu na páliacom slnku.“

Pes nebol čipovaný, nemal ani tetovanie. Vyšetril ho veterinár a momentálne sa nachádza v útulku v Nitre. „Podáme trestné oznámenie pre trestný čin týrania zvierat! Ja toto nepochopím, kto toto dokáže spraviť? Cielene poviazať, niekoľkokrát na istotu pozväzovať labky, dať slučku na krk, odniesť do poľa a nechať ho tam zomierať! Toto nie je náhoda! Páchateľ presne vedel čo robí! Takýto narušený človek by nemal žiť medzi normálnymi ľuďmi,“končí príspevok.  Útulok zverejnil aj fotografie, ktoré však nie sú vhodné pre slabšie povahy.  Ak o včerajšej udalosti máte nejaké informácie, poskytnite ich polícii.