Po Hegerovi príde nový premiér. V GALÉRII nájdete aj jeho FOTOGRAFIE

Slabý premiér, bábkový predseda vlády či hovorca Igora Matoviča. Aj takýmito prívlastkami dlhodobo častuje (nielen) opozícia Eduarda Hegera. Dočasne poverený premiér a bývalý politik OĽaNO, ktorý dnes už šéfuje strane Demokrati, schytáva jednu facku za druhou. Po tom, ako v nedeľu oznámil, že ako premiér sa rozhodol definitívne skončiť, iba potvrdil, že hlasy jeho kritikov nie sú úplne kuvičie. Podčiarkuje to aj skutočnosť, keď sa minulý týždeň na RTVS blysol výrokom, ktorým priznal svoje zlyhanie. „Chaos sme priniesli aj my. Áno, priznávam, na chaose mám nepochybne svoj podiel viny aj ja,“ takto si sypal popol na hlavu Heger.

Mimochodom, Heger je aj podľa aktuálneho prieskumu dôveryhodnosti lídrov strán z nedele 7. mája medzi najnedôveryhodnejšími. Hegerovi nedôveruje až 78 percent opýtaných, hlásila agentúra Focus pre TV Markíza. Horšie, ako Heger, sú na tom s nedôveryhodnosťou už len šéf SaS Richard Sulík, predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, líder OĽANO Igor Matovič, či Marián Kotleba, ktorý vedie ĽSNS.

Kritikov Hegera je veľa. A to aj medzi občanmi. Tí, ktorí za ním naďalej pevne stoja, je už o dosť menej. Jedným z tých, ktorý padlého premiéra otvorene adorujú, je napríklad aj dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď, ktorý sa hrdo hlási k Hegerovej strane Demokrati. Hoci platí, že Naď donedávna nemal problém verejne obhajovať Matoviča. „Vďaka Eduard Heger, si skvelý človek! Bolo mi veľkou cťou. Teším sa na ďalšiu spoločnú prácu pre lepšie Slovensko,“ napísal Naď na sociálnej sieti v nedeľu krátko po tom, ako Heger oznámil, že vracia prezidentke Zuzane Čaputovej poverenie byť dočasným predsedom vlády.

Čo dočasne poverený šéf rezortu obrany Jaroslav Naď odkázal Hegerovi? Teší sa na ďalšiu spoločnú prácu pre lepšie Slovensko.
Zdroj: Jaroslav Naď, Eduard Heger

Naďov status však vyvolal značné kotroverzie. Napríklad aj v radoch fanúšikov OĽaNO .„Bolo treba stáť za Matovičom ... Od začiatku...koľkí sme videli ten verejný lynč ... Vy nie? Korporátneho psychopata ste nechali ničiť Igora ... K tomu palác, opozícia, médiá ...Tak, ako sám začal zvádzať boj s mafiou, tak sa sám bránil ... To hralo temným silám do karát ... Veľa je nás, ktorých to trápilo ... Všetci títo Matoviča volíme... Lynč na neho nás najprv ničil, ale postupne posilňoval ... Tak, ako aj jeho ... Takí ste mali byť všetci v OĽaNO ... Intrigánska saska farizejov zostala pokope, aby vás zničila a vy ?,“ napísal dočasne poverenému ministrovi obrany istý Maria Brezna, ktorý mimoriadne aktívne vstupoval do nedeľňajšej diskusie pod statusom Naďa.

Naď konkrétny komentár diskutujúceho k svojmu postu nenechal bez povšimnutia a reagoval. Jeho terčom sa stali dnes už bývalý aj súčasný poslanec OĽANO. Konkrétne Milan Kuriak a György Gyimesi. „Takí sme mali byť ako Gyimesi? Kuriak? Útočiť na západ? Útočiť na menšiny? Do takého OĽaNO som ja nevstupoval a v takom som už nedokázal pôsobiť. Igor zmenil charakter hnutia a doslova nás vyhodil neprijateľnou politikou. Keď ľudia s tým súhlasia, kľudne nech volia koho chcú, ale ja sa na to podieľať nebudem,“ odkázal razantne Naď

Komentár pod statusom Naďa nenechal dočasne poverený minister obrany bez povšimnutia.
Zdroj: Jaroslav Naď

Pripomíname, ako Naď v minulosti aj pre PLUS 7 DNÍ vyhlasoval, že Igor Matovič, ako ani ďalší politici OĽANO, nie sú takpovediac prilepení na stoličkách. Povedal to v čase, keď SaS, teda bývalá koaličná strana požadovala, aby líder vládnej strany s najväčším počtom poslaneckých mandátov skončil ako člen vlády. Vlani, na začiatku leta, keď liberáli prišli s ultimátom hrozby odchodu z vládnej koalície, bol Matovič ministrom financií. A všetci vieme, ako to napokon dopadlo. Matovič v prezidentskom paláci vyrobil u Čaputovej incident, ktorý na Slovenku nemá páru. Najskôr demisiu podpísal, vzápätí ju však vytrhol z rúk zamestnancovi kancelárie prezidentky s tým, že si to rozmyslel. A bol to aj Naď, ktorý kritizoval sulíkovcov za ich personálne požiadavky voči OĽaNO a zároveň obhajoval legitímnosť toho, že kritizovaný Matovič je súčasťou vlády SR.

Dodávame, že hlava štátu sa v nedeľu poobede stretla s predsedom parlamentu Borisom Kollárom a následne aj s dočasným premiérom Eduardom Hegerom. Po rokovaniach s dvoma čelnými predstaviteľmi Slovenska vydala podvečer oficiálne vyhlásenie, v ktorom potvrdila vznik úradníckej vlády. Čaputová tiež zverejnila meno jej nového predsedu. Má ním byť Ľudovít Ódor, ktorý od roku 2018 zastáva post viceguvernéra NBS.