Informácie týkajúce sa Františka Böhma priniesli Hospodárske noviny. Ako je známe, exiskár obvinený so spolupráce s mafiánskou skupinou takáčovcov pred pár dňami spáchal samovraždu vo víkendovom dome v Plaveckom Štvrtku.

 

Práve o tomto dome sme písali v Plus 7 dní opakovane. Najprv, že na dome je plomba s odkazom na darovaciu zmluvu,  neskôr že dom je už prepísaný na Böhmovho dvadsaťročného syna. Prokuratúra však vie už dávno, že Böhm prišiel k peniazom špinavým spôsobom. K trestnej činnosti sa predsa sám priznal. Lenže...

Exsiskár František Böhm si na obchode s pohonnými látkami a dépeháčke vraj zarobil každý mesiac aj milión eur. Tie potom mali ísť na úplatky policajných špičiek.
Zdroj: Archív

Odmena za "spievanie"

Böhm po zavretí do väzby vlani na jeseň začal s políciou spolupracovať. Usvedčoval bývalého špeciálneho prokurátora Kováčika i bývalého policajného prezidenta Lučanského. A tak na jeho majetok, na rozdiel od majetku iných obvinených v táchto kauzách, prokuratúra nesiahla.

Dozorujúci prokurátor zaistil časť Böhmovho majetku až 28. januára, teda až po kritike Plus 7 dní.  Dom v Plaveckom Štvrtku ostal po darovaní mimo hry.  

Podľa informácií Hospodárskych novín "však Böhm neprevádzal len nehnuteľnosti, ale zrejme aj peniaze. Malo sa tak diať ešte vlani, keď v rámci rodiny došlo k prevodu sumy približne pol milióna eur. Ďalšie dva milióny mala vybrať jeho manželka z bezpečnostnej schránky v Rakúsku. Polícia na otázky týkajúce sa peňažných operácií rodiny Böhmovcov nereagovala."

Výčitky svedomia

Vedenie polície síce hrá mŕtveho chrobáka, ale pri šialene sa  kopiacich samovraždách v kauzách NAKA (len vyšetrovateľ Čurilla ich má na konte šesť) by bolo vhodné zodpovedať otázku:

Ak je pravda, že Böhm si siahol na život kvôli výčitkám pre Lučanského smrť,  môžeme stopercentne veriť slovám, ktorými Lučanského usvedčoval?

Pohreb Milana Lučanského, ktorý spáchal samovraždu vo väzbe.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Mohlo by vás zaujímať: