Hneď pri vstupe do moderných priestorov zistíte, že nový prírastok nemocničnej skupiny Penta Hospitals - Nemocnica Bory dvíha latku poriadne vysoko. „Je to najkomplexnejšia civilná stavba na Slovensku, prešpikovaná vyspelými technológiami a procesmi. Potom je už len atómová elektráreň,“ spomenie hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ. Na vlastné oči sa môžete presvedčiť v sobotu prvého apríla v rámci Dňa otvorených dverí pre verejnosť. „Od začiatku marca však funguje prvá časť nemocnice v skúšobnej prevádzke, oficiálna prevádzka začne od pondelka tretieho apríla,“ dopĺňa Tomáš Kráľ. Slávnostné otvorenie sa konalo vo štvrtok 30. marca.

Pre všetkých poistencov

Štrnásť špičkových operačných sál, urgentný príjem novej generácie, osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov, centrálna robotická prípravovňa liekov, zdravotná starostlivosť organizovaná v multidisciplinármych programoch, inovatívne procesy a moderné rádiodiagnostické vybavenie, jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie. Aj taká je prvá koncová nemocnica siete Svet zdravia, ktorá otvorila svoje brány. „Na ničom sa tu nešetrilo, Nemocnica Bory predstavuje to najlepšie, čo sme moli získať a naučiť sa v zahraničí,“ reaguje Tomáš Kráľ.

Nový projekt finančnej skupiny Penta bude poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, plne hradenú z verejného zdravotného poistenia.

Od začiatku nového mesiaca budú pre pacientov dostupné prvé špecializované nemocničné ambulancie, rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. Nasledovať bude jednodňová zdravotná starostlivosť. V máji sa spustí operačný program s hospitalizáciami v lôžkovej časti nemocnice, začiatkom júna bude otvorená pôrodnica s neonatológiou. Na jeseň plánuje Nemocnica Bory spustiť aj urgentný príjem a pracovisko dialýzy.

Na prvé vyšetrenia v nemocničných ambulanciách sa dá bezplatne objednať cez call centrum (0950 105 510) alebo osobne v registračnom centre nemocnice. Bude potrebné mať so sebou iba výmenný lístok od všeobecného lekára a kartičku poistenca.

FOTO z otvorenia v GALÉRII

Mnohých záujemcov potešila správa, že pred pár dňami už okrem Dôvery a Unionu rozšírila sieť poskytovateľov o Nemocnicu Bory aj Všeobecná zdravotná poisťovňa.