Dvanásteho júna 2008 sa rodine Petríkovej z Nitry  ohlásila polícia, že našli pozostatky päť rokov nezvestného Richarda Petríka. Niekde v hájoch pri obci Klasov, zakopané v zemi. Polícia vzápätí obvinila z brutálnej vraždy troch Nitranov, Mária Rúžičku, Martina Žáka a Pavla Vargu.

Podľa obžaloby mal Varga Petríka vylákať do viničného domčeku nad spomínanou dedinou, kde ho spolu so Žákom a Rúžičkom chladnokrvne zastrelili, telo potom zabalili do čiernej fólie a vložili do modrej plátenej plachty. Takto zabalenú mŕtvolu zahrabali do jamy, ktorú vykopal Pavol Varga. Najpravdepodobnejším motívom tejto vraždy bol finančný prospech a jeho smrť mala zabezpečiť utajenie ekonomickej trestnej činnosti. Páchatelia len naivne dúfali, že ich neodhalia.  

Desivé miesto

Hadrbolské Háje, ktoré ležia v katastri obec Klasov neďaleko Nitry, sú známou viničnou oblasťou, kde trávia svoj voľný čas chalupári a vinohradníci. Práve tam stojí dodnes starý dom, kde mŕtvolu mladého muža pred rokmi polícia vykopala. Dostať sa na spomínané miesto nie je jednoduché, stojí na súkromných pozemkov a ohraničuje ho rampa. Dom je opustený, miesto aj po rokoch pôsobí desivo. 

Kto pripravil o život mladého Richarda, prečo súd do dnešného dňa nevyriekol žiadny rozsudok a čo si o tom myslí matka obete si prečítajte v akutálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

[email protected]