Počiatkov náhly odchod z politiky bol prekvapivý. Tvrdil, že sa chce venovať rodine a ako minister zaplatil vysokú daň v podobe straty súkromia. Dokonca si zaželal byť už nezaujímavý. Bohužiaľ. Jána Počiatka registrujú okoloidúci v centre mesta aj po rokoch. A napriek tomu, že sa po odchode z funkcie dušoval, že sa ide venovať manželke a dvom deťom, pani Počiatkovú sme nevideli už roky. Zato s Viktorom Stromčekom ho vídame pravidelne.

Bývalý minister financií a dopravy Ján Počiatek si opäť vyšiel s generálnym manažérom Smeru Viktorom Stromčekom do centra mesta. Silnejšie puto by sme na politickej scéne asi ťažko hľadali.
Bývalý minister financií a dopravy Ján Počiatek si opäť vyšiel s generálnym manažérom Smeru Viktorom Stromčekom do centra mesta. Silnejšie puto by sme na politickej scéne asi ťažko hľadali.
Zdroj: archív

Návštevy aj doma

Viktor Stromček pôsobil ako štátny tajomník na Ministerstve dopravy a výstavby SR. K sebe si ho na dopravu zobral pred rokmi práve Počiatek. V marci tohot roku ho odvolali s tým, že sa stane novým generálnym manažérom Smer-SD. Do politiky sa dostal cez nebohého Pavla Pašku. Pod sebou mal miliardy pri výstavbe diaľníc a zodpovedal za príchod automobilky Jaguar. V tom čase sa s jedným predstaviteľom dohodol, že ak závod u nás postavia, kúpi si jedno z ich áut. A tak Stromček o pár mesiacov brázdil ulice v džípe za dvestotisíc eur. Novinárom objasnil, že auto si kúpil z vlastných financií, je jeho súkromné, ale využíva ho aj na služobné cesty. Presne na tomto automobile sme ho viackrát stretli na návšteve v dome Jána Počiatka. Priviezol ho šofér, na zákrute poctivo čakal, kým politici podebatovali. Vraj politiku nerozoberajú. Naposledy sa Stromček vyjadril, že v exministrovej garáži diskutovali o hokeji.

Politici sa stretávajú aj naďalej. V stredu sa dočítate v novom vydaní týždenníka PLUS 7 dní kde trávili podvečer.

Prečítajte si aj:

  • V koncoch, ale s luxusom: Aj pre toto chcú byť slovenskí politici pri moci
  • Prichytený Počiatek: Čo sa dialo v garáži jeho domu?
  • Utráca rozprávkový majetok! Počiatek obvinenia o úplatkárstve odmieta, dovolenkuje na Maldivách