Tip na článok
Nesrovnalovo Porsche stojí na tom istom mieste ako pred dvoma týždňami.

Nesrovnal vybabral so zvedavcami: Zakryté Porsche mu chráni rampa

Bežní ľudia už ani náhodou nemôžu v mestskej garáži vidieť odložené Porsche primátora Iva Nesrovnala.

Galéria k článku (3 fotografie )
Za rohom: Porsche stojí na tom istom mieste ako pred dvoma týždňami.
Nesrovnalovo riešenie: Do mestskej časti garáže sa už bežní ľudia nedostanú. Bráni v tom rampa.
Služobná audina: Primátor má k dispozícii vozidlo aj so šoférom. To parkuje pod holým nebom.

Pred dvoma týždňami sme vás informovali, že primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal má v mestskej garáži odložené svoje súkromné športové auto. Na náklady mesta. Pritom vôbec nepôsobí, že by na ňom každé ráno chodil do práce. Naopak, je zakryté plachtou a zapojené do elektriny. To sa obvykle robí vtedy, ak sa na ňom dlhšie nejazdí.

Porsche Carrera 911 pritom stojí na miestach vyhradených výlučne pre magistrát, a teda svoje súkromné auto na náklady Bratislavčanov garážuje i spotrebováva elektrinu.

Je to podobné, ako keď si prezident Ivan Gašparovič u seba doma dával preplácať zo štátneho dokonca káblovú televíziu. A primátorova odpoveď na náš článok?

Spustili rampu a vysvietili nápis Zákaz vstupu, aby sa do mestskej časti inak súkromných garáží nedostali bežní ľudia.

Už neprejdú

Nesrovnalova Carrera parkuje v súkromnej podzemnej garáži na Uršulínskej ulici v centre mesta, v tej časti, ktorú má v užívaní mesto Bratislava. Od tej verejnej je síce oddelená, no rampa nebola nikdy spustená.

Ako sme sa dozvedeli od nášho zdroja z magistrátu, po zverejnení informácie o odparkovanom Porsche pred dvoma týždňami sa to okamžite zmenilo. Rampa je spustená a autom sa dnu dá vojsť iba s kartičkou. Asi aby nejakým neborákom, čo za hodinu parkovania platia tri eurá, nenapadlo tam náhodou zablúdiť a uvidieť primátorovo Porsche 911.

Čítajte viac:

Ľudový primátor Nesrovnal: Svoje Porsche parkuje na náklady mesta

Naoko

Keď sa pred mesiacom primátora Nesrovnala pýtal na odložené auto poslanec Marián Greksa, odpoveď bola podobná. Auto presunuli na nižšie poschodie.

Nesrovnal má asi rád jednoduché riešenia. Pred voľbami sľuboval radikálnu zmenu bratislavskej hlavnej stanice, ktorá je inak výkladnou skriňou stredoeurópskeho bezdomovectva.

A tak Nesrovnal prišiel s radikálnou zmenou. Pred stanicou pribudnú potemkinovské kvetináče so stromami a klasické lavičky nahradia jednosedačkové. Aby na nich nemohli vylihovať bezdomovci.

Asi šetrí

Primátor kúpil Porsche v roku 2002 za 139-tisíc eur. Má pražskú značku, keďže v tom čase žil a pracoval tam. Zaujímavé je, že za rok 2013 priznal, že zarobil 121-tisíc eur. Rok parkovania v garáži stojí bežného smrteľníka 3 200 eur. Nesrovnal má k dispozícii služobné Audi A8

VIDEO Plus 7 Dní