Netrápi ich nezamestnanosť, nedostatok liekov, dane, pozastavená diaľničná výstavba či iné zrejme pre nich nízke témy. Podľa nich ľudia potrebujú počuť ich kváziodborné názory na vraj veľmi pálčivé témy.

Kresťan ešte nemusí byť idiotom

Najnovšie sa rozhodli riešiť židovských spoluobčanov. Poslankyňa ĽSNS Natália Grausová (62) sa minulý týždeň blysla ako odborníčka na sionizmus a na mušku si vzala aj svojich kolegov. Nevedno, či ju k tomu inšpirovalo predchádzajúce posedenie s Jánom Cuperom. Neúspešný adept do poslaneckého kresla - taktiež za kotlebovcov - si totiž s Grausovou poklábosil pri kávičke na bratislavskej Miletičke - a zrejme aj bolo o čom.

Na Miletičke: S Jánom Cuperom, ktorý sa do parlamentu neprekrúžkoval, si asi mali čo povedať.
Na Miletičke: S Jánom Cuperom, ktorý sa do parlamentu neprekrúžkoval, si asi mali čo povedať.
Vlado Benko ml.

Na Miletičke: S Jánom Cuperom, ktorý sa do parlamentu neprekrúžkoval, si asi mali čo povedať. Foto: Vlado Benko ml.

Inak elegantná dáma už v dôchodkovom veku takto nabrífovaná múdrosťami svojho radcu a priateľa na pôde parlamentu šokovala vskutku zaujímavým postrehom: „Tak ja by som chcela zdôrazniť, že to, že je človek kresťanom neznamená, že musí byť aj idiotom.“ A potom už spustila vodopád slov, ktorými dokazovala, akú máme v parlamente odborníčku na sionizmus.

Nie je Žid ako Žid?

„Ja nemám nič proti Židom, aj keď u nás sú väčšinou Chazari - aj v tomto parlamente - a nemám nič ani proti Chazarom. A skutoční a dokonca si myslím, teda bohužiaľ, skutoční potomkovia Izraelitov sefardskí Židia sú v Izraeli podceňovaní a považovaní za občanov tretej kategórie. Mne je veľmi ľúto, že samotní Židia sú od mladosti zastrašovaní Sionistami, vydieraní rôznymi spôsobmi, čo je jeden fakt.“

Obrana židovských spoluobčanov z úst Kotlebovej poslankyne vyznieva možno šokujúco, ale len do chvíle, keď zo starostlivej lekárky a praktizujúcej katolíčky neprejde do nenávistného tónu voči svojim kolegom, v ktorých vidí zahraničných agentov a donášačov.

Poslankyňa parlamentu: Lekárka a silne veriaca žena dnes v parlamente chŕli oheň na židov a moslimov.
Poslankyňa parlamentu: Lekárka a silne veriaca žena dnes v parlamente chŕli oheň na židov a moslimov.
TASR

Poslankyňa parlamentu: Lekárka a silne veriaca žena dnes v parlamente chŕli oheň na židov a moslimov. Foto: TASR

Pokračovanie článku na ďalšej strane.