1. Hviezdny Nevkus

Už pol roka môžete na Plus 7 dní v online verzii sledovať reláciu Hviezdny NEvkus. Redaktorka Alena Kvasnicová a štylistka Andrea Ziegler mapujú spoločenské akcie a komentujú, ako sa tej-ktorej známej tvári vydaril výber oblečenia. V relácii, ktorá má často aj 15 minút, nejde len o pochvaly alebo pokarhania za príliš dlhé nohavice alebo nevhodné farebné kombinácie. Štylistka dáva dobré tipy, ktoré si môžete vziať k srdcu aj vy. Slovenské osobnosti tiež prezradia, podľa čoho si svoje kúsky vyberajú.

2. Čo keby vybuchla jadrová elektráreň?

Na druhom mieste čo sa pozeranosti videí týka, skončila reportáž z jadrovej elektrárne. Odborníci pravidelne testujú svoju ostražitosť a pripravenosť pre prípad výbuchu. Zdá sa, že strach o opakovania Černobyľu, je v nás stále živý.

3. Leňošíte? Ponúkli sme vám tipy na výlety

Ach, aké to krásne Slovensko máme? V roku 2018 vás zaujal aj seriál Výletníci. Online články a k nim vždy aj videoreportáže pripravil redaktor Peter Kubínyi, ktorý už roky brázdi krajinu, aby priniesol to najzaujímavejšie, za čím sa oplatí vycestovať. Medzi časťami seriálu bodovala najviac tá, ktorá čitateľov priviedla na vianočné trhy do letného sídla.

4. Dusno okolo Kočnera

Články o tom, ako sa „darí“ kontroverznému podnikateľovi, ktorý je spájaný s mnohými kauzami, Marianovi Kočnerovi, sa na webe týždenníka Plus 7 dní čítajú veľmi dobre. Najpozeranejšie video, ktoré sa k tejto osobe viaže, prináša pohľad Kočnerovho advokáta na klientove obvinenia.

5. Keď ekologická téma boduje

Jozef Ráž mladší povolil stavbu diaľnice na Sliači cez ochranné prírodné pásmo. Týždenník Plus 7 dní skúmal, ako to je vôbec možné. Redaktor Erik Kollárik zisťoval okolnosti zvláštneho rozhodnutia aj počas stretnutia šéf Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) s poslancami mesta Zvolen, v ktorého okrese sa sliačske kúpele nachádzajú. No a video, kde šéf NDS Juraj Valent s problémami vysvetľoval úradnícky „zázrak“, hovorí mnoho o kompetentnosti tých, ktorí majú v rukách naše životné prostredie.

6. Zloduch zaujal viac ako hrdina

Malé Slovensko v uplynulom roku rozbehlo súťaž veľkých krajín. Hľadáme najväčšieho Slováka. Po škandále okolo mena Jozef Tiso, ktorého vybrala RTVS do upútaviek, sa rozbehla perná diskusia ohľadom možných víťazov. Ak sa hrdinovia hľadajú ťažko, v tom, kto je náš najväčší zloduch, majú Slováci asi jasnejšie. Možno aj preto si viac ľudí kliklo na anketu o „záporákoch“.

7. Hýriaci markizáci v centre Bratislavy

Uhladení moderátori sa na párty televízie, ktorá ich zamestnáva, poriadne odviazali. Martin Nikodým, Andrej Bičan, Evelyn, či Erika Judínyová predviedli nielen uvoľnené oblečenie, ale aj správanie. Ako to s nimi v centre Bratislavy vyzeralo? Pozrite si ešte raz video z jesennej oslavy vašich obľúbených tvárí.

8. Hlody našich politikov

Smerák Robert Kaliňák sa cíti ako politický dôchodca, hoci si na výplatnej páske budúci rok prilepší o vyše 1000 eur. Národniar Anton Hrnko si zas myslí, že jeho šéf Andrej Danko je pod takou paľbou opozície ako bol pápež Ján Pavol II., keď na neho spáchali nepodarený atentát. Rok 2018 bol bohatý aj na hlášky politikov, ktoré majú šancu zapísať sa do historických citátov. Osviežte si pamäť.