„Igor Matovič si ma blokol,“ zverejnila na svojich sociálnych sieťach status europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Líder OĽANO a minister financií Igor Matovič tak podľa nej urobil po tom, čo „okomentovala výnimočne zákerný post k Braňovi Gröhlingovi a on mi dal ban“.

Rozhovor Branislava Gröhlinga v relácii Nora Dolinského Karty na stôl si môžete vypočuť TU!

Vraj jasná voľba

Ďuriš Nicholsonová reagovala na Matovičov status, v ktorom vysvetľoval, prečo ešte nevybrali nového ministra školstva, po tom, čo SaS-kárski ministri, vrátane Branislava Gröhlinga podali demisiu.

Podľa Matoviča majú síce viacero zaujímavých kandidátov, no nechce sa unáhliť. „Každý z kandidátov je nezávislý fachman v obore. Ak by ste sa mali rozhodnúť vy a mali by ste vo finále výberu fachmana zo školstva a vyučeného obuvníka s kariérou kaderníka celebrít – kto by bola vaša voľba? Moja je jasná,“ dodal Matovič. Narážal pritom na Gröhlinga, ktorý vyštudoval Strednú priemyselnú školu obuvnícku v Partizánskom a neskôr právo na Bratislavskej vysokej škole práva. Pred vstupom do politiky bol vizážistom a manažoval sieť kaderníctiev.

Ďuriš Nicholsonová komentovala tento Matovičov status s tým, aby sa už viac nestrápňoval. Celý jej komentár, pre ktorý jej dal Matovič ban, si prečítajte v GALÉRII.

Gröhling a Ďuriš Nicholsonová boli kolegovia v SaS. Europoslankyňa zo strany odišla vo februári 2021 po spore ohľadom eurofondov s koaličnou partnerkou, ministerkou pre investície Veronikou Remišovou (Za ľudí). Gröhlinga jej odchod zamrzel, na sociálnej sieti vtedy napísal, že si jej prácu váži.

Dlhý a hlboký pád

Potom, čo Ďuriš Nicholsonová dostala stopku na Facebooku Matoviča, mu aspoň prostredníctvom svojich fanúšikov odkázala toto:

„Zatvoril si sa do akvária, Igor, kde ti tvoji verní mažú kritické komentáre, pritakávači pritakávajú a tí, ktorí sa zúfalo potrebujú dostať na tvoju kandidátku, ti držia tašku a prizerajú sa skaze. Tej, ktorú páchaš na sebe, aj na krajine. Nie sú to priatelia, si im ukradnutý, zatvorili ťa do zvukotesnej miestnosti, kam sa nedostanú hlasy zvonku. Lebo čím dlhšie vydržíš ty, vydržia aj oni. Tie hlasy zvonku hovoria, Igor, že krajina, aj ty, potrebujete pomoc. Ver mi, že na to, čo stváraš ešte aj teraz z posledných síl po tom, čo ste si so Sulíkom merali egá a následne povalili vlastnú vládu “zmeny” aj s papierovým premiérom, sa pozerá zle.“

Podľa Ďuriš Nicholsonovej je neuveriteľné, „ako dlho a ako hlboko dokáže padať niekdajší víťaz volieb“.

„Odovzdaj úrad, Igor, aj prihlasovacie heslo na fejsbúk a daj si odpočinok medzi svojimi blízkymi. Krajina nutne potrebuje zachrániť,“ radí expremiérovi europoslankyňa.

„Začínajú zomierať pacienti, ktorí sa nevedia dostať k odborníkom, na onkologických oddeleniach im nemá kto podať liečbu, ženy nemá kto odrodiť, riaditelia nemocníc nevedia, či zaplatiť energie alebo personál. Naše deti nemá kto učiť, rodiny s postihnutými deťmi a jednorodičovské domácnosti sa prepadávajú do chudoby.“ Podľa europoslankyne pritom majú „špajzu plnú eurofondov zo starého rozpočtu, ktoré ste nedokázali vyčerpať“.

„Kašli na to, Igor“

„Chceli ste pochytať mafiu, namiesto toho ste si zvolili Žilinku (gen. prokurátor – pozn.red.), ktorý ju púšťa von a vysmieva sa vám aj tým poctivým vyšetrovateľom,“ vyčíta ďalej lídrovi OĽANO Ďuriš Nicholsonová.

„A ty namiesto toho, aby si spravoval krajinu, spravuješ iba svoj fejsbúk. Tak už kašli na to, Igor. Toto som ti chcela poradiť ako niekto, kto v minulosti stál vedľa teba v mnohých opozičných bojoch,“ uzavrela svoj odkaz Matovičovi Ďuriš Nicholsonová.

Komentár Ďuriš Nicholsonovej, pre ktorý si ju Matovič zablokoval, si prečítajte v GALÉRII

Prečítajte si tiež: