Mnohí stranícki kolegovia Milana Uhríka, ktorí opustili Kotlebovcov a sedia v parlamente, sú známi tým, že rúška odmietajú. Ich šéf, europoslanec, ktorý napríklad bojoval proti noseniu rúšok v školách, však až taký drsniak nie je. Na palube lietadla si poslušne nasadí respirátor FFP2. „Môj manžel priletel do Bruselu. Letel s Uhríkom. Ten sedel v business class poslušne s FFP2 na ústach. Veľký pán to je,“ robila si zo šéfa odídencov srandu Lucia Ďuriš Nicholsonová na facebooku. 

Uhrík pritom ešte nedávno hlásal toto:  "Nie, nosenie rúšok nie je normálne. Má to byť mimoriadne opatrenie určené na časy, keď je vážne zle. Nie, keď je epidémia len v zaplatených masmédiách.”

Pollák: „Doma klamstvami ohrozuje, seba chráni“

K Nicholsonovej sa pridal aj ďalší europoslanec Peter Pollák, ktorý pod jej status pridal fotku Uhríka z centra Štrasburgu z decembra. Ten na nej stojí vonku a na ústach má rúško. „Uhrík poslušne nosí rúško nielen v lietadle, či v Európskom parlamente, ale aj všade vonku. Doma ľudí klamstvami ohrozuje a seba v zahraničí poslušne chráni,“ napísal Pollák.