Lucia Ďuriš Nicholsonová nám ukázala aj svoje súkromie! Pozrite si FOTOGRAFIE v GALÉRII

"Hollywood prišiel do europarlamentu," hlási bývalá polička strany SaS na svojom Instagrame. A nebolo to iba také obyčajné "suché" hlásenie. Ďuriš Nicholsonová pridala aj spoločnú fotografiu s veľkou hviezdou Hollywoodu. A tou nie je nikto menší ako herec Ashton Kutcher známy napríklad aj z kultového seriálu Dva a pol chlapa. Kutcher v tejto snímke totiž vystriedal v roli hlavného protagonistu Charlieho Sheena.

Téma, v ktorej sa angažuje aj herec

Politička spresnila, že "nie celý" Hollywood prišiel do europarlamentnu. Zároveň zdôraznila, že Kutcherova návšteva nebola rozhodne náhodná. Priamo totiž súvisí s jej politickými ambíciami, na ktorých realizácii Ďuriš Nicholsonová práve pracuje. "Pracujem na nariadení, ktoré má pomôcť chrániť deti a odhaľovať páchateľov. Online svet totiž skrýva desiatky miliónov dôkazov o sexuálnom zneužívaní detí. Pri príprave nariadenia europarlamentu sa naráža na ochranu súkromia. Ako skenovať obsah tak, aby boli zachované práva používateľov na súkromie? Je to téma, v ktorej sa angažuje aj herec Ashton Kutcher," vysvetlila.

Kutcher je za silnejšiu detekciu predátorov, tvrdí politička

Ako ďalej slovenská europoslankyňa uviedla, hollywoodský herec, ktorý dnes zároveň podniká v technologickom biznise "chce, aby technologické firmy mali možnosť lepšie monitorovať sexuálne zneužívanie detí online, je za silnejšiu detekciu predátorov." Aj z toho dôvodu podľa jej slov Ashton Kutcher vystúpil na fóre v Bruseli. "V texte nariadenia, na ktorom robím ako tieňová spravodajkyňa, pôjde ako vždy aj o slovíčka, aby sa našiel balans medzi ochranou súkromia a ochranou detí. Budem robiť všetko preto, aby sa viac ako technické vety sledoval cieľ," avizovala politička, ktorá nedávnom ohlásila svoju novú stranu, ktorú pomenovala nanajvýš netradične – Jablko.

A čo na stretnutie s Kutcherom povedala Lilly 14-ročná dcéra političky, ktorej sa Ďuriš Nicholsonová chcela pochváliť, že stretla hviezdu seriálu "Tie roky sedemdesiate"? Nič! "Nevedela, o koho ide," priznala s tým, že aj pre svoju ratolesť chce dosiahnuť to, aby bol "internet bezpečnejším miestom, akým je dnes".

Pripomíname, že Lucia Ďuriš Nicholsonová dostala v týchto dňoch od lídra liberálnej frakcie Obnovme Európu (RE) Stéphana Séjourného pozvánku na summit európskych liberálov. Ten sa uskutoční koncom marca. Touto pozvánkou sa pochválila ešte minulý týždeň samotná Nicholsonová, ktorá momentálne pôsobí v europarlamente ako nezávislá.

Na Slovensku výčitky, v Bruseli podpora

"Dostala som pozvánku na summit lídrov liberálnych strán, nielen od frakcie Obnovme Európu, ktorá pôsobí v Európskom parlamente, ale aj od ALDE, čo je celoeurópska rodina liberálnych strán," vysvetlila pre TASR. "To, čo mi na Slovensku vyčítajú, že zakladám ďalšiu stranu, tak tu to vnímajú pozitívne, pretože je to posilnenie frakcie, ktorá je tretia najsilnejšia v europarlamente," opísala situáciu.

Ako si politička Ďuriš Nicholsonová užíva chvíle voľna? Pozrite si FOTKY v GALÉRII