Obec Pobedim pri Piešťanoch sa stále nevie spamätať z januárovej tragédie. Všetkému predchádzala hádka medzi exmanželmi Renátou (34) a Jánom (58), ktorí ešte stále spolu žili v dome uprostred dediny. Policajti dostali vo večerných hodinách hlásenie: odohrala sa rodinná tragédia, traja ľudia utrpeli bodné rany. Keď dorazili na miesto činu, stuhli hrôzou. Ako vyšlo najavo,  nešťastná žena zaútočila nožom nielen na partnera, ale aj štvorročného syna. Potom si podľa všetkého podrezala hrdlo.

Dedina hore nohami

V obci sú dodnes zo zúrivého útoku  šokovaní. „To, že zaútočila aj na malého chlapčeka, je nepochopiteľné. Nerozumiem, ako toto mohla jedna žena spraviť,“ krúti hlavou nad nepochopiteľným činom Renáty obyvateľka Pobedima, ktorá nechcela byť menovaná. „On mal stolársku dielňu a pracoval s drevom. Robil kvalitný nábytok na zákazky a vyzeralo to, že sa mu aj dosť darí. Ona bola trochu panička. Aspoň tak na mňa pôsobila, lebo sme sa spolu nerozprávali,“ dodala.

Renáta pochádzala podľa susedov z Česka a kvôli nemu sa presťahovala na Slovensko. V rodinnom dome spolu žili už niekoľko rokov. „Chodievali spolu aj do škôlky. Zvykli sme sa pozdraviť a prehodiť pár slov. Na mňa pôsobila vždy celkom príjemne, predsa len som viac komunikovala s ňou ako s jej mužom,“ hovorí nám ďalšia miestna žena s tým, že na Renáte si posledné dni pred jej krvavým útokom nevšimla nič zvláštne ani neprimerané.

FOTO Z MIESTA ČINU NÁJDETE V GALÉRII ► ► ►

Vyšetrovatelia Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začali po incidente trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Neskôr Renátu Okresný súd v Trenčíne zobral do väzby. Urobil tak v jej neprítomnosti, keďže bola v tom čase hospitalizovaná, zranenia jej nedovoľovali zúčastniť sa na pojednávaní. „Sudca vzal obvinenú do preventívnej väzby pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti,“ skonštatoval hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus a dodal, že Renátu po zotavení prevezú do väznice v Ilave. Čakajú ju ťažké chvíle, v prípade dokázania viny jej hrozí až dvadsať rokov za mrežami.

Prečítajte si tiež: