Len nedávno sa prekrúžkovala z tretieho miesta na kandidátke do eurovolieb a stala sa europoslankyňou a už je tu zádrhel. Luciu Ďuriš Nicholsonovú nezvolili na ostatnom sneme SaS do republikovaj rady, teda do užšieho vedenia strany. Napriek jej popularite medzi voličmi, si dokázala získať len menej ako tretinu hlasujúcich členov.

Napriek Sulíkovej podpore

Pred hlasovaním pritom vraj dostali členovia mail od Richarda Sulíka, kde im odporúčal niekoľko mien do republikovej rady. Bola medzi nimi aj Lucia Ďuriš Nicholsonová. Zvyšní  Sulíkovi favoriti boli bez problémov zvolení. Ako sme sa dozvedeli, Ďuriš Nicholsonovú mali predbehnúť aj širokej verejnosti relatívne neznáme mená, ako Roman Foltin, Lukáš Ranik či Radoslav Pavelka.

Richard Sulík: Podporoval vraj Luciu Nicholsonovú do republikovej rady.
Zdroj: Tony Štefunko

Chce prerušiť členstvo

Ďuriš Nicholsonová podľa našich informácií požiadala republikovú radu o prerušenie svojho členstva v strane. Zdôvodňuje to tým, že neobhájila členstvo v rade, čo považuje za vyslovenie nedôvery. Údajne chce počas prerušenia zvážiť svoje pôsobenie v SaSke a údajne aj svoj volebný potenciál v budúcich voľbách.

Lucia Nicholsonová
Zdroj: Július Dubravay

Boje u liberálov

Zároveň podľa našich informácií hovorila aj o antikampani, ktorá sa voči nej vnútri strany vraj spustila. Zo strany jedného člena predsedníctva, ktorý mal vraj členom tvrdiť, že nebude vedieť zladiť prácu v Európskom parlamente s prácou v republikovej rade SaS.

Robert Mistrík: Sulík mu ponúkol post šéfa SaS, ten to však odmietol.
Zdroj: TREND

Nie je to prvýkrát v ostatnom čase, čo vyšli na povrch trenice vo vnútri strany. Sám Richard Sulík priznal, že sa rieši jeho možné nahradenie v budúcoročných vnútrostraníckych voľbách. Post núkal Robertovi Mistríkovi, ktorý ho však odmietol. To, že bude kandidovať však podľa aktuality.sk pripustil podpredseda strany Ľubomír Galko. V kuloároch sa však ako o vhodných kandidátoch hovorí aj o Jozefovi Rajtárovi či Jane Kiššovej. 

Nicholsonová: Je to interný problém

Oslovili sme samozrejme aj Luciu Ďuriš Nicholsonovú. Toto je jej reakcia: "Neodchádzam. Dala som žiadosť o pozastavenie členstva, ktorú zatiaľ republiková rada neschválila. Považujem to za interný problém, ktorý nechcem rozmazávať." Zdôrazňuje, že ide o dočasné prerušenie a v strane nekončí. Podľa našich informácií však mala na prehováranie kolegov, aby svoje rozhodnutie zvážila, reagovať tvrdením, že to už zvážila a ak jej žiadosti rada nevyhovie, vystúpi zo strany. Keď sme sa na to pýtali, zareagovala, že ide o interné záležitosti a viac ich naozaj rozoberať nebude. 

Prečítajte si tiež: