V tých rokoch sa v jeho rajóne odohralo množstvo mafiánskych popráv, v ilegálnych hroboch na farme v Čótfe skončili desiatky brutálne zavraždených obetí vrátane bratov Szilárda a Csabu Raiszovcov, Lajosa Sátora a bielych koní, ktoré mali kryť čierne kšefty.

Polícia tomuto dianiu v dunajskostredskom okrese nedokázala zabrániť, pritom v tom istom čase na zvyšku Slovenska pomerne úspešne polícia rozprášila podsvetie a mafiánske gangy končili za mrežami.

Čítajte viac:

VIDEO Mafiánski vrahovia: Vraždu brali ako samozrejmosť. Pri Dunajskej Strede zriadili masový hrob

Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní by na okresného riaditeľa Botha mala čakať nová kariéra. V kuloároch sa o ňom hovorí ako o novom námestníkovi Slovenskej informačnej služby. Skôr než nastúpi do SIS však bude musieť policajt, ktorý vo svojom prostredí preferuje ako materinskú reč maďarčinu, urobiť sériu vstupných testov.

Sídlo budúceho námestníka SIS?

“Testy zo slovenského jazyka sú časť komplexu skúšok a previerok. Ide o fyzické testy, všeobecný prehľad od geografie po politiku, psychotesty. A aj diktát a test zo slovenského jazyka. Je to strašne náročné a dosť dlho trvá. Všetci musia urobiť test z jazyka. Nie je možné, aby bol niekto z niektorej časti oslobodený, alebo vynechaný,” vysvetlil nám hovorca tajnej služby Branislav Zvara. Paradoxne, k nominácii policajta z Dunajskej Stredy sa nehlási žiadna z politických strán, on sám sa tvári záhadne.

“Ja sa k tomuto nevyjadrujem. Nie že popieram, alebo nepopieram. Tam kde mám dôveru a kde ma ustanovia, tam budem,” vyjadril sa zjavne zaskočený Péter Both.

O tom, kto je Péter Both, ale aj o jeho prominentnom susedovi v dedine Veľké Dvorníky si prečítajte viac v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.