Zopakuje sa minulosť? Keď bol Jaroslav Rezník pred dvadsiatimi rokmi ústredným riaditeľom Slovenského rozhlasu, 26 redaktorov spísalo proti nemu petíciu. Nepáčili sa im zásahy do spravodajstva, ani to, že si chodil po inštrukcie priamo do centrály Mečiarovho HZDS.

Bude robiť čistky?

Už o pár dní zasadne Rezník na stoličku generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska, na ktorej vystrieda Václava Miku. Viacerí jeho príchod otvorene spájajú s menom predsedu SNS Andreja Danka, ktorý ho mal na lukratívnu stoličku dosadiť. A to sa mnohým v televízii nepáči. Rovnako ako možné personálne zmeny, ktoré jeho príchodom zrejme nastanú.

V rozhovore pre PLUS 7 DNÍ Rezník priznal, že si plánuje priniesť svojich ľudí. „Každý štatutár má právo priviesť si svoj tím - čím však nechcem povedať, že nastane kobercový nálet. Budem hovoriť s každým členom súčasného manažmentu a od týchto rozhovorov veľa závisí,“ povedal Rezník. Bližšie však o personálnych zmenách hovoriť nechcel.

Vzbúria sa proti nemu?

V kuloároch televízie sa však už teraz hovorí o narastajúcej nespokojnosti a možnej vzbure v radoch redaktorov. Čo na to hovorí Rezník pár dní pred nástupom? „Človek musí rátať so všetkým. Na druhej strane, sú platné pravidlá spravodajstva a publicistiky, je platný Zákonník práce aj etický kodéx RTVS. Neprichádzam s ohnivým mečom, idem robiť profesionálnu prácu a dosiahnuť to, aby RTVS bola dôveryhodná inštitúcia.“

Viac o politických tlakoch, jeho vzťahu s ministrom kultúry aj plánoch s televíziou, sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

 Plus 7 dní práve v predaji.
Plus 7 dní práve v predaji.
Zdroj: Plus 7 dní