Aj páni chcú vyzerať k svetu. Niektorí z verejných činiteľov si zabezpečili starostlivosť o frizúru aj počas prísnych opatrení, iní netrpezlivo čakali na sprístupnenie služieb. Hneď prvý deň teda zamierili do kaderníctva a svoju priam detskú radosť neskrývali ani na sociálnych sieťach. Novým zostrihom sa pochválil premiér Eduard Heger či minister práce Milan Krajniak.

Na Matoviča sa nechytajú

„Najviac mi chýba návšteva holiča a barbiera. Pri dĺžke mojich vlasov však nie je problém, aby som sa ostrihal sám,“ povedal nám krátko pred uvoľnením opatrení poslanec za SaS Ma­rián Viskupič a nezabudol pripomenúť, že napriek stále náročnej epidemiologickej situácii nepovažuje dlhodobo zatvorené služby za dobré riešenie.

Najviac sa však Slovákom vrylo do pamäti priznanie expremiéra Igora Matoviča na februárovom stretnutí s Emmanuelom Macronom v Paríži. Francúzskeho prezidenta pobavil príbehom, ktorý krátko predtým zverejnil na sociálnej sieti. „Takto vyzerá hrdý tatko, ktorý sa večer dal ostrihať svojej 11-ročnej dcérke Klárke... s nožničkami na papier,“ napísal k zverejnenej fotografii. „A inak - všetci v lietadle hovoria, že ako zo salóna,“ tešil sa.

Väčšina politikov však trpezlivo čakala na sprístupnenie služieb. „Periem a žehlím si doma. Potreboval by som ísť ku kaderníkovi, ale počkám na to, keď to bude možné. Teraz ma nestrihá nikto,“ prezradil podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, ktorého odrastené vlasy už potrebovali stretnutie s nožnicami tiež.

Ako prvý sa novým zostrihom pochválil premiér Eduard Heger. Zverejnil fotografiu, na ktorej porovnal svoj účes pred návštevou salóna a po nej.

FOTO politikov PRED a PO ostrihaní v GALÉRII

O niekoľko hodín ho nasledoval minister sociálnych vecí a rodiny, ktorý navštívil kaderníka po dlhých štyroch mesiacoch. „Moja manželka a dcéra sa najviac tešia na otváranie obchodov. Ja som sa najviac tešil na toto,“ napísal k zverejneným dvom snímkam Milan Krajniak. Na jednej z nich mal na hlave poriadny výbuch, takže sa nezdržal komentára ani predseda vlády. „Nuž, dôkaz, že niektorí kolegovia z vlády potrebovali kaderníka ešte viac ako ja,“zavtipkoval Heger.