Pamätáte sa ešte, ako v septembri 2020 kukláči vtrhli k bývalému riaditeľovi Kriminálneho úradu Finančnej správy? Zatknutie Ľudovíta Makóa, zvaného Lajo, kontroloval ešte aj policajný vrtuľník hučiaci ponad obec Jelenec pri Nitre. Makóa obvinili zo strašných vecí. Za spoluprácu s mafiánskou skupinou takáčovci, za vydieranie, za obmedzovanie osobnej slobody. Polícia verejne žiadala prípadných poškodených o kontaktovanie a podanie svedectva. A aby bolo úplne jasné, čo je Makó za zločinca, ktosi vypustil von správu, že je tiež podozrivý z prípravy vraždy vyšetrovateľa NAKA Jána Čurillu.

 

V tejto atmosfére rozhodli súdy o zavretí Makóa do väzby. Nepomohla mu ani ponúknutá kaucia vo výške 100 tisíc eur, ani záruka kňaza, ktorý prišiel za Makóa osobne orodovať na súd. 

"Ak má mať väzba v prípravnom konaní zabezpečovací charakter, tak práve v prípade, kedy ide o trestnú činnosť bývalého vysokého štátneho funkcionára, konajúceho v prospech dlhodobo fungujúcej zločineckej skupiny," tvrdil vtedy neoblomne prokurátor. Lenže už o necelé dva mesiace mal prokurátor na vec iný názor. Makóa len tak mirnix-dirnix pustil domov.  

Kráľ kajúcnikov

Makó sa totiž poriadne zľakol a v podstate okamžite začal s vyšetrovateľmi spolupracovať. Jeho výpovede boli také výdatné, že v podstate dostal do väzby vplyvného nitrianskeho oligarchu, nie jedného, ale hneď dvoch bývalých policajných prezidentov, ba aj exriaditeľa SIS,  bývalého špeciálneho prokurátora a tak ďalej a tak ďalej.

Makó je kráľom kajúcnikov.
Zdroj: Archív

Lajo Makó sa stal kráľom kajúcnikov a podľa prokurátúry sa pred každou výpoveďou potrebuje nadýchať čerstvého vzduchu.

Lenže von začali prenikať aj trochu iné informácie. Napríklad, že Makó bol a možno stále je príslušníkom Slovenskej informačnej služby. Objavilo sa aj podozrenie, že ho do SIS upratal vtedajší premiér Igor Matovič.  

Smola

Dnes sme sa dozvedeli na policajnom prezídiu, že Makó už nie je podozrivý z podieľania sa na príprave vraždy neslávneho známeho vyšetrovateľa NAKA Jána Čurilla (to je ten, čo mu obvinení mrú ako muchy). A viete prečo?

"Skutok sa nestal," informuje hovorca Michal Slivka. "V trestnej veci bolo trestné stíhanie dňa 3. 2. 2021 zastavené.  Vyšetrovaním boli zadovážené dôkazné prostriedky, ktoré bezpečne vylučovali vyjadrený predpoklad pri začatí trestného stíhania vo vzťahu k otázke prípravy vraždy poškodeného."

Inými slovami povedané, vyšetrovateľa Čurillu nikto nechcel  zavraždiť. 

Ak sa Makó zľakol, že bude v tejto veci neprávom obvinený, obžalovaný a skončí na 25 rokov v base, je to jeho vec, jeho smola. 

A možno aj smola mnohých iných...

FOTO kráľa kajúcnikov Makóa v GALÉRII >>