Tip na článok
Šéf diplomacie Miroslav Lajčák so svojim obľúbeným hercom Michaelom Douglasom.

Obed s hollywoodskou hviezdou: Miroslav Lajčák stretol svojho obľúbeného herca

Matúš Német

Predsedanie Valnému zhromaždeniu OSN je pre slovenského ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka v New Yorku okrem oficiálnych stretnutí aj príležitosťou splniť si dávne sny. Šéf diplomacie totiž obedoval s americkým hercom Michaelom Douglasom.

Galéria k článku (7 fotografií )
Šéf diplomacie Miroslav Lajčák so svojim obľúbeným hercom Michaelom Douglasom.
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák počas svojho pobytu v New Yorku stretol naživo svojho obľúbeného herca.
Michael Douglas s rodinkou na Bermudách v roku 2017.

Napriek tomu, že minister Lajčák v rámci nášho predsedania Valnému zhromaždeniu Organizácii spojených národov nemá núdzu o stretnutia so svetovými lídrami, herecké hviezdy, ako väčšina smrteľníkov, bežne nestretáva. Aj preto svoj obed s hereckým idolom nezabudol spomenúť v statuse na sociálnej sieti Facebook. „Obedoval som dnes s Michaelom Douglasom, ktorý je jedným z mojich najobľúbenejších hercov. Patrí medzi umelcov, ktorí pôsobia ako mieroví vyslanci OSN,“ okomentoval stretnutie minister. Oscarového herca si viacerí Slováci môžu pamätať z televízneho seriálu V uliciach San Francisca, ktorý slávil úspech u divákov v 90. rokoch. 

Bavili sa o filmoch 

Aby samotný obed nevyznel príliš pateticky, slovenský minister a niekdajší diplomat nezabudol podotknúť: „Takže rozhovor nebol len o filmoch, ale aj o svetovej politike“. O akých filmoch sa Lajčák s hviezdou filmov ako oscarový Wallstreet či Základný inštinkt rozprával už minister neuviedol. Stroho len dodal, že po návrate do kancelárie sa stretol so zástupcom generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti Miroslavom Jenčom. 

VIDEO Plus 7 Dní