Pochádzal z bratislavskej Petržalky a vyučil sa za automechanika. Horúce deväťdesiate roky ho zaviedli na cestu, ktorá mu mala priniesť blahobyt. Ako to už ale býva, takáto cesta zo sebou nesie aj svoje riziká. Jána Šimeka v Bratislave poznajú pod prezývkou Anča.

V priebehu niekoľkých rokov sa stal majiteľom ubytovne pre robotníkov, vlastnil niekoľko erotických salónov, bar v Petržalke a spolu s ďalším spoločníkom prezývaným v podsvetí Ceco prevádzkovali aj hotel v Krpáčove. V Bratislave ovládali aj najväčšiu distribučnú sieť s kokaínom. Spočiatku všetko išlo podľa plánu. Anča nemal s peniazmi väčšie problémy. Založil si rodinku a spoločne s manželkou priviedli na svet dcéru. Keď mala len šesť rokov, jej otec náhle zmizol a domov sa už nikdy nevrátil.

OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa

Nezvestný

Meno Jána Šimeka spolu s jeho fotografiou a podrobným popisom oblečenia, ktoré mal naposledy na sebe, svieti v policajnom pátraní od trinásteho marca 2008. Naposledy však tridsaťdeväťročného podnikateľa podľa našich informácii videli ešte koncom februára a odvtedy akoby sa po ňom zľahla zem. „Hľadala som ho v podnikoch, obvolávala jeho kamarátov. Nikto mi nezdvíhal telefón. Len od jednej z priateliek, ktorá žila so spoločníkom môjho muža, som sa dozvedela, že ho naposledy videli na jednej čerpacej stanici v Bratislave v spoločností mužov z podsvetia," zaspomínala si na chvíle krátko po zmiznutí Šimekova manželka.

Ako nám prezradila, na čerpaciu stanicu sama išla. A práve tam našla auto svojho muža. Bol to aspoň čiastočný úspech v pátraní, no keď išla a pýtala sa, či tam jej muža videli, príliš zhovorčiví neboli. „Bol tu v dobrej nálade aj s nejakými mužmi a dvoma ženami, s ktorými potom odišiel," dozvedala sa od zamestnancov pumpy.

OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa

Obávaný piťovec

Krátko po zmiznutí sa však dozvedela aj meno muža, ktorý s ním na čerpacej stanici bol. Bol to známy člen gangu piťovcov Mikuláš Polóny. Muž, ktorého meno je známe hlavne z dvojnásobnej vraždy v Irish Pube a vraždy študenta Daniela Tupého. Pre oba tieto skutky strávil Polóny istý čas vo vyšetrovacej väzbe. Šimekova manželka dokonca Polónymu zavolala. „Len mrmlal do telefónu, nevedel vydať ani jedinú súvislú vetu. NIč som nedozvedela. Dohodli sme sa, že sa stretneme. Keď som to ale povedala kamarátke, tá ma len upozornila, že s týmto človekom sa nemôžem stretnúť, že je to psychopat. Tak som mu už viac nevolala." zaspomínala po rokoch na pátranie po svojom manželovi.

Ešte sa mu párkrát pokúšala volať na mobil. Raz ho vraj dokonca zdvihla nejaká žena, ale vzápätí zložila. Posledný signál Šimekovho telefónu vraj policajti vtedy zachytili v Lamači. To bola vôbec posledná stopa, ktorá po ňom zostala. „Zmierila som sa s tým, že už asi nežije," uzavrela náš rozhovor mamička dnes už pätnásťročnej dcéry.

OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa

Bratislavské podsvetie

Týždenník PLUS 7 DNÍ sa však v týchto dňoch dostal k informáciám, ktoré vykresľujú nielen okolnosti zmiznutia, ale možno aj priamu likvidáciu Jána Šimeka. Informácie z prostredia bratislavského podsvetia priamo označujú osoby, ktoré Anču zavraždili, ako aj tie, ktoré si mali jeho likvidáciu objednať.

OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa
OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa

Nechýbajú ani dôvody, pre ktoré mal Ján Šimek z tohto sveta navždy zmiznúť. Keď týždenník PLUS 7 DNÍ začal získané informácie overovať, medzi mužmi z bratislavského podsvetia zavládla nervozita. Veď v pozadí likvidácie Jána Šimeka majú stáť podľa našich informácií ľudia z viacerých zločineckých skupín. Nechýbajú medzi nimi mená mužov z pozemkovej mafie, od takáčovcov, ani piťovcov. A na vrchole všetkého, má stáť mafiánsky miliónový kšeft s rusoveckými pozemkami.

Čítajte viac

Krvavé 90. roky: V týchto autách jazdili a vybuchli obávaní slovenskí mafiáni! S jedným randila aj Belohorcová

FOTO Rozohnený mafián: Lojzo Čistič sa pustil do Lipšica

Boj o pozemky dosiahol závratné rozmery: Vracajú sa mafiánske praktiky ako z 90-tych rokov?

Mafiáni sa priznali. Piťovci prehovorili o vražde bosa Takáča, študenta Tupého aj Ernesta Valka

Chcel ísť do politiky, no nestihol. Prípad vraždy mafiánskeho bossa Sýkoru sa dostal na súd

SBS s mafiánskym pozadím. Čo s ňou majú spoločné manželky policajných funkcionárov?

Motív likvidácie Jána Šimeka, opísaný priamo členom bratislavského podsvetia, ako aj okolnosti jeho zmiznutia, sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 28.

OBEŤ MAFIE: Týždenník PLUS 7 DNÍ ide po stopách nezvestného podnikateľa