"Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic verejne oznámil skončenie vyšetrovania a podanie obžaloby vo veci Dobytkár aj na obvineného Martina Kvietika. Obžaloba ignoruje všetky námietky k zákonnosti prípravného konania, na ktoré obhajoba tohto obvineného poukazovala od samého začiatku prípravného konania," uviedol advokát.

Podľa názoru obhajoby nemá obžaloba základné zákonné náležitosti a nie je spôsobilá, aby ŠTS vôbec konal na hlavnom pojednávaní. "Preto sme navrhli ŠTS, keďže nie je dokázané žiadne korupčné konanie v zmysle Trestného zákona, aby súd bez prerokovania veci na hlavnom pojednávaní primárne zastavil trestné stíhanie proti Martinovi Kvietikovi," dodal Ivan.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na ŠTS v Pezinku rozsiahlu obžalobu v kauze Dobytkár. Informovali o tom 5. augusta špeciálny prokurátor Lipšic a riaditeľ odboru všeobecnej kriminality ÚŠP Vladimír Kuruc. Obžaloba bola podaná na osem fyzických osôb, päť právnických. Spisový materiál má 75 zväzkov, 35.000 strán. Ide o korupčné trestné činnosti a legalizácie z príjmu. Lipšic doplnil, že z pôvodne siedmich stíhaných väzobne sú aktuálne štyria stíhaní väzobne. Podľa neho ide o rozsiahlu trestnú činnosť na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), ktorá sa dotýkala nenávratného finančného príspevku.

Vyšetrovateľ NAKA ukončil vyšetrovanie kauzy koncom júla s návrhom na podanie obžaloby. V skupine osôb obžalovaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú bývalý šéf PPA Juraj ožuch., bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partika, spomínaný finančník Martin K., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a podnikateľ Peter Kuba.