Národná kriminálna agentúra sa vyjadreniami Roberta Fica od včera zaoberá, potvrdil PLUS 7 DNÍ hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka. "Viac informácií zatiaľ nebudeme medializovať," dodal. Ide o výroky, ktoré svetu oznámil vo svojom facebookovom videu. Zastával sa v nich odsúdeného kotlebovca Milana Mazureka.

"Hlupáci z médií"

Predseda Smer-u verdikt súdu síce rešpektuje, označil ho však za mediálny, teda vyrieknutý pod tlakom istých médií a slniečkárov z tretieho sektora. Zároveň uviedol, že ,,môžeme len závidieť Mariánovi Kotlebovi ako mu hlupáci z médií naháňajú percentá.“ Obul sa aj do orgánov činných v trestnom konaní, ktoré podľa neho spolu so súdmi často rozhodujú pod tlakom novinárov a nie na základe dôkazov.

,,Po rozsudku Najvyššieho súdu SR nad Milanom Mazurekom budú preferencie pánovi Kotlebovi utešene rásť. Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ a ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,“ vyhlásil expremiér a podotýkame, že vyštudovaný právnik Fico. Zároveň sa nechal počuť, že bude podporovať policajtov pri zásahoch v rómskych osadách ako tomu bolo aj v prípade Moldavy nad Bodvou.