Ak žiadny problém nie je, Igor Matovič ho vyrobí, povedal v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ politológ Radoslav Štefančík. Kým včera sme prekonali hranicu 8000 mŕtvych na covid, v noci riešil premiér osobné útoky a urážky s bývalým poradcov prezidenta Andreja Kisku, Radom Baťom.

Do sporu sa dostali kvôli roztržke o ženu. Manželka Rada Baťa Zuzana je totiž šéfka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Včera vyšla správa, že sa ospravedlnila riaditeľke európskeho úradu Christe Wirthumer-Hoche, ktorej Matovič odkázal, nech pracuje na schválení Sputnika 24 hodín denne. Neskôr Matovič zverejnil sms, ktorú dostal od jej manžela. "Moju manželku si do huby neber, ty zbabelé psychopatické hovado," znelo v nej. Spustila sa vlna útokov a reakcií, ktorá vyústila až do momentu, kedy Baťo zverejnil číslo na premiéra.

Matovič s Baťovcami v roztržke na sociálnej sieti.
Zdroj: FB

"V turnaji Rado Baťo vs Igor Matovič som na strane Rada. Ako Lancelot sa postavil za svoju ženu proti patologickému egocentrikovi a klamárovi s mentálnou výbavou linolea v pohostinskom zariadení IV.cenovej skupiny, ktorý sám seba presvedčil, že zato že si presadol do vladneho BMW sa z neho stala salonka. A pritom ostal stále len tým...," všimla si konflikt aj europoslankyňa Monika Beňová.

Rado Baťo bol poradcom prezidenta Kisku aj Ivety Radičovej. Pred voľbami 2020 sa angažoval v strane Miroslava Beblavého Spolu.

FOTOGRAFIE Zuzany Baťovej a Rada Baťa si pozrite TU v GALÉRII.