„Cítim sa, akoby som išiel na popravu. Nech sa čokoľvek stane, nemám samovražedné myšlienky. Verím, že sa ukáže pravda,“ povedal pred verejným zasadnutím senátu Najvyššieho súdu SR obvinený Martin Ribár. „Netýral by som seba a svoju rodinu tak, že by som bol rok a pol vo väzbe. Odišlo mi zdravie, okuliare som predtým nenosil. Nie som masochista,“ pokračoval vo svojom vyjadrení obvinený Martin Ribár.

Na verejnom zasadnutí senátu Najvyššieho súdu SR  advokáti obidvoch obvinených, navrhli sťažnosť prokurátora Úradu špecialnej prokuratúry zamietnúť ako nedôvodnú.„Jeho dôvody su postavené na domienkách a hypotézach“, uviedol advokát Alexandra Fila Peter Erdős.

„Vnímam to ako účelovosť a tendenčnosť konania orgánov činných v trestnom konaní,“ povedal obvinený Martin Ribár počas verejného zasadnutia senátu Najvyššieho súdu SR. „Zo mňa musí byť urobený zlý človek a mafián“, pokračoval ďalej Ribár. Má ísť údajne o diskreditáciu a má to súvisieť s tým, že ako jeden z prvých začal poukazovať na to, že sa manipuluje s výpoveďami svedkov.

Senát Najvyššieho súdu SR  po necelej pól hodine rozhodol, že obvinení Martin Ribár a Alexander Filo nebudú stíhaní väzobne. Zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špecialnej prokuratúry.

Bratislavskí advokáti Alexander Filo a Martin Ribár sú obvinení v jednej trestnej veci. Obvinení sú zo založenia, zosnovania, podpory zločineckej skupiny, vydierania a krivej výpovede a prísahy. Prípad oboch advokátov dozoruje Úrad špeciálnej prokuratúry.

Najvyšší súd potvrdil, že advokáti Filo a Ribár ostávajú na slobode.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Samotné obvinenie sa má týkať incidentu v bratislavskom nočnom podniku Casey klub. Ten patril zločineckej skupine takáčovcov. Martin Ribár bol donedávna väzobne stíhaný. V oktobri 2019 zadržaný v rámci akcie Apač zameranej voči tejto zločineckej skupine. Ústavný súd SR nariadil Najvyššiemu súdu SR, aby Martina Ribára prepustili z väzby na slobodu. Zdôvodnil to porušením jeho základného práva na osobnú slobodu a práva na slobodu a bezpečnosť. Najvyšší súd SR mu mal zaplatiť aj trovy konania vo výške 687,70 eur.

Viac FOTO Ribára a Fila v GALÉRII

Alexander Filo mal blízko k zločineckej skupine piťovci. Zastupoval obžalovaných v rámci procesu s piťovcami a aj niektorých obžalovaných v prípade vraždy študenta Daniela Tupého.