Tip na článok
Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I zobral v pondelok Juraja H. obvineného zo zabitia Filipínca do väzby. Súd rozhodoval o väzbe takmer hodinu.

Obyvatelia Obchodnej v tom majú jasno: TOTO žiadajú od primátora Nesrovnala

Zlá bezpečnostná situácia vládne podľa miestnych ľudí dlhodobo na celej ulici a jej vyvrcholením bolo koncom mája napadnutie Filipínca Henryho Acordu.

Galéria k článku (10 fotografií )
Omša v kostole Sveteho Ladislava za zavraždeného Filipínca Henryho.
Brutálny kop: Takto útočník zabil Henryho Acordu.
Omša v kostole Sveteho Ladislava za zavraždeného Filipínca Henryho.

Nadmerný hluk, rušenie nočného pokoja, vandalizmus a násilnosti. To je dlhodobý obraz Obchodnej ulice v centre Bratislavy podľa tunajších obyvateľov. Tí sú znepokojení zo zlej bezpečnostnej situácie na ulici, preto listom žiadajú primátora hlavného mesta Iva Nesrovnala o urýchlené zabezpečenie verejného poriadku.

Zlá bezpečnostná situácia vládne podľa miestnych ľudí dlhodobo na celej ulici. Jej vyvrcholením bolo koncom mája napadnutie Filipínca Henryho Acordu, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien. Na následky zranení, ktoré mu spôsobil 28-ročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda, zomrel.

Spomienka: Aj v noci sa ľudia pristavovali na mieste, kde Juraj Hossu dokopal Henryho Acordu.
Spomienka: Aj v noci sa ľudia pristavovali na mieste, kde Juraj Hossu dokopal Henryho Acordu.
Július Dubravay

Napísali list

"Dlhodobo sme konfrontovaní s nadmerným hlukom ľudí porušujúcich nočný pokoj, vandalizmom, incidentmi súvisiacimi s konzumáciou alkoholu na ulici. Ale aj násilnosťami, ktoré sa pravidelne odohrávajú v neskorých večerných a nočných hodinách, najmä počas víkendov," píšu obyvatelia v liste adresovanom primátorovi.

Nesrovnala žiadajú o spoločné stretnutie aj so zástupcami štátnej a mestskej polície. Miestni chcú na ňom navrhnúť ich predstavu o komplexnom riešení bezpečnostnej situácie na Obchodnej ulici, a to nielen na obdobie letných mesiacov.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) a primátor Nesrovnal po úmrtí Filipínca informovali, že v uliciach Bratislavy budú počas leta posilnené policajné hliadky, rovnako bude v centre hlavného mesta pôsobiť počas hlavnej turistickej sezóny viac "operatívcov". Primátor zdôraznil, že Bratislava musí ostať tolerantným a bezpečným mestom. "Nesmieme dopustiť, aby obyvatelia či návštevníci sa báli chodiť von, aby niekto ohrozoval ducha tolerancie, na ktorom stojí toto mesto," uviedol Nesrovnal.

VIDEO Plus 7 Dní