S masívnym úhynom rýb sa ochranári, žiaľ, stretávajú veľmi často. Tony mŕtvych rýb plávajúce v rieke nie sú žiadnou raritou, skôr naopak. Ochranári upozorňujú na tento šokujúci stav pravidelne štátne inštitúcie.  Úhyn rýb registruje teda aj Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP). „Polícia obdržala odomňa kompletný zoznam 20 uhynutých druhov rýb v počte 1877 jedincov, odovzdal som materiál vyšetrovateľovi. Vzhľadom na to, že je podozrenie, že bahnitých sedimentoch Nitry sa nachádzajú cudzorodé látky, po odchode polície som informoval Slovenskú inšpekciu životného prostredia v Nitre prostredníctvom havarijnej linky,“  informoval o postupoch, ako sa úrady k informáciám  dostávajú, ochranár Jozef Lengyel.

Nič sa nedeje, za všetko vraj môžu prívalové dažde. Naozaj?
Zdroj: fb/JL
Rieku Nitru lemujú aj významné fabriky, čističky. Čo je pravou príčinou tejto kalamity?
Zdroj: fb/JL

Hoci sa úhyny rýb prešetrujú, včera na sa sociálnej sieti objavil záver z vyšetrovania, ktorý vyvolal búrlivú diskusiu a sklamanie z postupu štátnych úradov.

Záver: Všetko je vlastne v najlepšom poriadku.
Zdroj: fb

Podľa neho príčinou úhynu rýb boli silné prívalové dažde, ktoré spôsobili silné zakalenie rieky. Takto úradníci celú záležitosť definitívne ukončili.