Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava je pripravený pustiť na štadión na Tehelnom poli na každý zo svojich najbližších piatich zápasov vrátane európskych líg 10.000 divákov, ktorí nebudú musieť platiť vstupné. Podmienkou bude preukázanie sa potvrdením o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Slovan chce takto prispieť do kampane na urýchlenie očkovania. Najúspešnejší slovenský klub v oficiálnom vyhlásení zároveň zdôrazňuje, že svojou iniciatívou sa pripája k snahám primátora, predsedu kraja a starostov, ktorí chcú, aby hlavné mesto získalo vďaka očkovaniu kolektívnu imunitu.

"Očkovanie vnímame ako najrýchlejšiu a najúčinnejšiu zbraň proti tejto zákernej chorobe. Náš realizačný tím vrátane mňa je zaočkovaný a niektorí hráči budú ešte v najbližších dňoch," povedal v stredu hlavný tréner "belasých" Vladimír Weiss st.

Bratislava má ako jediné mesto na Slovensku šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu proti ochoreniu COVID-19. V pondelok (28. 6.) to vyhlásil primátor hlavného mesta Matúš Vallo s tým, že na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné, aby bolo zaočkovaných aspoň 75 percent obyvateľov Bratislavy. Vyzval ľudí, aby vzhľadom na blížiacu sa tretiu vlnu pandémie a infekčnejší delta variant nového koronavírusu vakcináciu neodkladali.