Prezidentka SR Zuzana Čaputová (49) predniesla v parlamente Správu o stave republiky. Hlava štátu si pri tejto príležitosti obliekla šaty v odtieni kráľovskej modrej, v ktorej bola opäť neprehliadnuteľná, píše denník Plus JEDEN DEŇ.

Decentný model

Výber šiat u prezidentky vychválil aj odborník na komunikáciu, protokol a etiketu Marek Trubač. „Šaty v kráľovskej modrej farbe sú určite dobrá voľba, pani prezidentke pristanú a v týchto jesenných dňoch pôsobia sviežo a zároveň elegantne," hovorí. Výrazné farby nosila aj kráľovná Alžbeta II. a tieto šaty svojím materiálom, strihom i dĺžkou sú v súlade s formálnym dress code, ktorý si takáto pracovná aktivita hlavy štátu vyžaduje," podotkol ďalej.

Tento decentný model modrých šiat sme mohli vidieť na prezidentke už viackrát. Nedávno ich mala oblečené na stretnutí s českým prezidentom Milošom Zemanom v Prahe. Zaujala v nich však aj v októbri, keď vystúpila s prejavom na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Zároveň, keď koncom septembra prijala v prezidentskom paláci maďarskú prezidentku Katalin Novákovú počas jej prvej návštevy Slovenska, aj pri tejto príležitosti stavila Čaputová na výrazné modré šaty.

Modrý outfit Čaputovej a jeho recyklovanie si pozrite v GALÉRII

Prezidentka je známa tým, že sa neostýcha obliecť si jeden model aj viackrát a rada svoje outfity recykluje. Opakované nosenie šiat sa totiž už dávno nepovažuje za faux pas, ale za zodpovedný prístup k prírode. „Správa o stave republiky v parlamente nie je ples! Ak si dáma dala na konkrétny ples v minulom roku tie isté šaty, aké má oblečené na rovnakom podujatí dnes, tak to za faux pas môžeme považovať. Ale ak si žena prezidentka oblečie rovnaké šaty na svoje pracovné aktivity viackrát, to za faux pas či protokolárny prehrešok považovať nemôžeme," vysvetľoval Trubač. CELÉ VYJADRENIE ODBORNÍKA NA ADRESU ČAPUTOVEJ NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ