Tip na článok
Poslanci NRSR počas poslednej parlamentnej schôdze.

Odchádza a nechal krajinu Dankovi s Ficom. Ako vidia poslanci výmenu šéfa diplomacie?

Kto by mohol nahradiť odchádzajúceho šéfa rezortu diplomacie? Pýtali sme sa poslancov.

Galéria k článku (15 fotografií )
Miroslav Lajčák s princeznou Švédska.
slovensko-nemecké vzťahy. S nemeckým ministrom zahraničných vecí Heiko Maasom sme podpísali pracovný program o budúcej spolupráci na základe minuloročného memoranda, v ktorom sme sa rozhodli prehĺbiť dialóg medzi našimi krajinami v desiatich oblastiach vrátane ekonomiky, životného prostredia a školstva.
Následne sme spolu diskutovali o aktuálnom medzinárodnom vývoji, našej spolupráci v EÚ a o predsedníctve Slovenska v Organizácii pre spoluprácu a bezpečnosť v Európe.
Lajčák rokoval v Turecku o slovenskom predsedníctve v OBSE

Kariérny diplomat Miroslav Lajčák hodil flintu do žita. Kritici vravia, že doteraz pred niektorými kauzami a problémami vlády zatváral oči. Iní vravia, že odstúpenie je len hra so Smerom a minister sa chystá vydať do prezidentských volieb v tričku nezávislého kandidáta.

Demisiu podal minister dvoch vlád Roberta Fica a aj tej, ktorú v marci zostavil Peter Pellegrini, do rúk prezidenta. Poslednou bodkou boli nezhody okolo Globálneho paktu o migrácii, teda dokumetu, ktorý sám na pôde OSN, pomáhal vytvárať. Ktovie, možno nedávne pôsobenie Lajčáka v kresle predsedu Valného zhromaždenia OSN, mu ukázalo, že politika môže vyzerať aj inak ako na Slovensku. 

Hoci premiér vyhlásil, že s demisiou svojho ministra nesúhlasí, Smer už zrejme nemá inú možnosť ako hľadať za Lajčáka náhradu.

Pýtali sme sa poslancov, kto by to mohol byť. Ich odpovede si môžete pozrieť v krátkom videu.

VIDEO Plus 7 Dní