Tip na článok
Alojz Házy: Obávaný zabijak podsvetia si vzal tajomstvo vraždy mladíka do hrobu. Zastrelili ho v roku 1998.

ODHALENIE: PLUS 7 DNÍ odkryl vraždu, o ktorej desiatky rokov nikto netušil

Na začiatku bol obyčajný rozhovor s neobyčajným respondentom. Tým bol muž považovaný za mafiánskeho bosa Popradu Milan Reichel, s ktorým sme sa stretli pred niečo vyše dvoma mesiacmi.

Svojho času obávaný muž slovenského podsvetia týždenníku PLUS 7 DNÍ porozprával viacero historiek o mafii. V istom momente spomenul aj krvavú scénu, ktorej hlavnými aktérmi boli jeden z najväčších mafiánskych zabijakov Alojz Házy z Liptovskej Tepličky a akýsi Miňo z Mlynčekov.

Milan Reichel: Muž, ktorý bol kedysi považovaný za bosa popradského podsvetia, vyrozprával story o doteraz neznámej vražde mladíka týždenníku PLUS 7 DNÍ.Foto: Emil Vaško

Reichel nášmu týždenníku opísal historku, ktorou sa mu Házy počas svojho života pochválil. Podľa jeho slov to bola jedna z najbrutálnejších vrážd a jej obeťou bol práve spomínaný neznámy Miňo.

Milan Reichel bol v deväťdesiatych rokoch považovaný za za mafiánskeho bosa Popradu. Týždenníku Plus 7 dní opísal vraždu, ktorej hlavným aktérom bol obávaný zabijak podsvetia Alojz Házy a jeho obeť s prezývkou Miňo.

Týždenníku PLUS 7 DNÍ nezostal opis brutálnej popravy ľahostajný. Mŕtvy človek predsa musí niekomu chýbať. Po mesiacoch preverovania rôznych informácií a návštevách ľudí, ktorí by mohli o totožnosti neznámeho Miňa čo-to vedieť, došlo k zásadnému zvratu. Napriek tomu, že si Alojz Házy toto tajomstvo vzal v roku 1998 do hrobu, dostal neznámy Miňo po desiatkach rokov tvár.

Týždenník PLUS 7 DNÍ, ktorý sa vybral po stopách krvavej popravy a jej neznámej obete, po týždňoch zisťovania odhalil to, v čo zrejme nikto neveril. O tom, čo sa stalo pred dvadsiatimi šiestimi rokmi, netušila ani Miňova rodina. Mladík zmizol a viac o ňom nikdy nepočuli. Až doteraz…

Kto bol zavraždený Miňo a čo sa dialo v posledný deň jeho života? Ako reagovala Miňova rodina? Kde by mohli byť zakopané jeho pozostatky? Prečo o prípade netušila ani polícia?

Všetko o odhalení vraždy a totožnosti mladíka, ktorý sa stal obeťou obávaného zabijaka podsvetia Alojza Házyho sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní