Informácie o pôsobení Jozefa Draga v polícii sa na svetlo sveta dostali v rozhodnutí Najvyššieho súdu. Tento verdikt spôsobil zvrat v kauze pozemkovej mafie. Kaliňákovho niekdajšieho podriadeného, mafiánskeho recidivistu Jozefa Draga totiž prikázal senát Najvyššieho súdu zbaviť procesného postavenia svedka, nariadil ho obžalovať a súdiť spolu s ďalšími zločincami. Ide o kauzu, v ktorej ide o podvody s pozemkami v hodnote miliónov eur.

Bývalý sýkorovec Drag exkluzívne prehovoril: Kaliňák ma prijal do polície

Kauza pozemkovej mafie

Gauneri z pozemkovej mafie si ešte v roku 2007 vytypovali pozemky v Bratislave v katastri Devínskej Novej Vsi v hodnote asi 15,5 milióna eur a jednoducho sa ich pokúsili zmocniť. Na podvode sa podieľalo sedem ľudí a údajne ich riadil Jozef Drag. V zásade bežná kauza dostala megarozmer, keď Drag vyrozprával príbeh o tom, že sa stal ako šesťkrát súdne trestaný mafiánsky recidivista po podpise Roberta Kaliňáka policajtom supertajného útvaru pod názvom Odbor zvláštnych operatívnych činností. Minister vnútra Robert Kaliňák vtedy bohorovne tvrdil, že taký človek ako Drag by nikdy policajtom nemohol byť a klame.

Recidivista Drag opäť úraduje: Z domu ho vytiahlo policajné komando

Obžalovaný Jozef Drag podal na súde návrh, aby ho ministerstvo vnútra zbavilo mlčanlivosti z obdobia, kedy bol podľa jeho slov spolupracovníkom polície.
Obžalovaný Jozef Drag podal na súde návrh, aby ho ministerstvo vnútra zbavilo mlčanlivosti z obdobia, kedy bol podľa jeho slov spolupracovníkom polície.
Zdroj: archív, Plus 7 DNÍ/ Tony Štefunko

Po rokoch vyšetrovania je všetko inak. Informácia o Dragovom pôsobení v polícii je už dnes verejná, napísaná čiernymi písmenami v rozhodnutí Najvyššieho súdu. Toto rozhodnutie má týždenník PLUS 7 DNÍ k dispozícii. Informácie, ktoré Kaliňák ako minister vnútra roky popieral, sú na strane 63.

Viacnásobne trestaný bývalý policajt Jozef Drag: Žije v luxuse

Nariadenie Najvyššieho súdu: Píše sa v ňom, že Jozef Drag bol skutočne policajtom supertajného útvaru.
Nariadenie Najvyššieho súdu: Píše sa v ňom, že Jozef Drag bol skutočne policajtom supertajného útvaru.
Zdroj: PLUS 7 DNÍ

Čo na to Kaliňákov rezort?

Všetko tak nasvedčuje tomu, že Robert Kaliňák o mafiánovi v polícii klamal. Otázky v súvislosti s pôsobením mafiánskeho recidivistu Jozefa Draga v Policajnom zbore sme teda zaslali na ministerstvo vnútra. Ich odpoveď bola dnes veľmi stručná. „Vzhľadom na to, že Odbor zvláštnych operatívnych činností Predsedníctva Policajného zboru je špecializovaný útvar, o ktorom informácie (či už o činnosti, alebo personálne) spadajú pod utajované skutočnosti, nebudeme sa k ostatným veciam vyjadrovať,“ napísala hovorkyňa Andrea Dobiášová.

Róbert Kaliňák: Pred rokmi tvrdil, že Jozef Drag klame ak hovorí, že bol policajtom supertajného útvaru.
Róbert Kaliňák: Pred rokmi tvrdil, že Jozef Drag klame ak hovorí, že bol policajtom supertajného útvaru.
Zdroj: TASR

Z bývalého sýkorovca Jozefa Draga je realitný maklér

Po prvotných klamstvách a odvádzaní pozornosti sa dnes zjavne všetci tvária, že je všetko vlastne v poriadku. Slovíčko tvária je presný termín, ktorý vystihuje zvláštnosti v pozadí vyšetrovania kauzy pozemkovej mafie, ktoré sa stále dejú. Týždenník PLUS 7 DNÍ mafiána a recidivistu, ktorý sa stal po Kaliňákovom "požehnaní" policajtom vypátral. Jozefovi Dragovi sme sa v tejto súvislosti pokúsili položiť otázky týkajúce sa jeho pôsobenia v supertajnom útvare aj zvláštností, ktoré sa dejú v kauze s ktorou je spájaný. A jeho reakcia?

V najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ sa odčítate o miliónovej kauze, v ktorej lieta Jozef Drag aj o zvláštnostiach, ktoré sa dejú v jej pozadí.

ODHALENIE: PLUS 7 DNÍ získal dôkaz, že mafiánsky recidivista bol skutočne Kaliňákovým podriadeným
Zdroj: Plus 7 dní