Tip na článok
Odborníčka: Mária Pšenková je šikovná lobistka, ktorá pomáha preniknúť bohatým farmaceutickým firmám na náš trh a zarobiť.

ODHALENIE: Škandál na ministerstve zdravotníctva. Druckerovi radí sestra mafiána!

Ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi radí sestra mafiánskeho bossa Petra Steinhübela, alias Žaluďa.

Na ministerstve zdravotníctva je v poslednom čase častým hosťom Mária Pšenková, za slobodna Steinhübelová.

A nechodieva tam len na kus reči. Hovorkyňa Stanislava Luptáková nám vysvetlila dôvod jej návštev: „RNDr. Mária Pšenková je uznávaná odborníčka v oblasti farmaceutickej ekonomiky. Stala sa členkou pracovnej skupiny na prípravu novelizácie legislatívy v oblasti liekovej politiky,“ napísala nám. A tu sme začali tušiť problém.

Mafián Peter Steinhübel: Zastrelili ho v Bratislavských mraziarňach, ktoré vlastnil. Foto: Archív

Boh chráň verejné peniaze

Keby bola Mária Pšenková len odborníčka, bolo by to v poriadku. Lenže zároveň vlastní firmu Pharm In, ktorá má jasné poslanie. Radí bohatým farmaceutickým koncernom, ako preniknúť na slovenský trh a trhnúť si čo najväčší zisk.

Trnavská 70: Budova patrí firme JAGR, tú vlastní Mária Pšenková a pred tým jej brat Peter Steinhübel. Tu má adresu aj občianske združenie ISPOR. Foto: Archív

Najľahšie je to z verejných peňazí, zo zdravotného poistenia, na ktoré sa všetci skladáme. A čo keby sa dala takáto možnosť rovno do zákona, napadlo možno šikovnej lobistke. Ako pláštik využila občianske združenie, ktoré založila v budove, patriacej firme JAGR.

Minister Drucker: Na ministerstve zdravotníctva nevidia problém v tom, že Mária Pšenková pripravuje zákon o liekoch a vlastní lobistickú firmu. Foto: Archív

Momentálne je jej jedinou vlastníčkou, nechala si ju po zavraždenom mafiánskom bossovi, bratovi Petrovi Steinhubelovi, alias Žaluďovi.

Chcete vedieť, ako sa dá zbohatnúť tak, aby ste bývali vo vile pod Slavínom, ktorá susedí s Bašternákovým objektom Bonaparte? Čítajte o Márii Pšenkovej v novom čísle Plus 7 Dní

VIDEO Plus 7 Dní