Vozovka na Bajkalskej ulici v Bratislave žiari už od mája novotou. Pre autá je pohodlná a konečne bez dier. Inak je to v prípade chodníka na nadjazde ponad Ružinovskú. Tá je plná dier a ohrozuje kotníky chodcom.

Príšerné: Na tomto chodníku hrozí ľuďom akurát tak úraz. Cesta však žiari novotou.
Príšerné: Na tomto chodníku hrozí ľuďom akurát tak úraz. Cesta však žiari novotou.
Zdroj: Juliána Bieliková

Na ocot

Keď sme sa v máji magistrátu pýtali na to, či bude mesto opravovať aj tento chodník, dostali sme takúto odpoveď: „Súčasťou opravy Bajkalskej cesty je aj oprava chodníkov a realizácia bezbariérových priechodov bez obmedzenia premávky. Oprava chodníkov a stavebné práce na debarierizácii priechodov pre chodcov sú súčasťou opráv aj ďalších komunikácií, ako napr. Bratislavská, Podháj či Budatínska.“ Chodníku na nadjazde sa to očividne netýkalo.

Rekonštrukcia: Vozovka je na veľkej časti Bajkalskej vymenená.
Rekonštrukcia: Vozovka je na veľkej časti Bajkalskej vymenená.
Zdroj: MARTIN DOMOK

Len pre vodičov

Hoci kampaň v prípade komunálnych volieb obvykle znamená masívne opravy komunikácií, obvykle to pocítia najmä vodiči. Najskôr síce musia stáť kvôli rekonštrukciám v zápchach, potom však zažívajú oveľa pohodlnejšiu jazdu. Chodci však musia asi skákať ako kamzíky, aby sa jamám vyhýbali.

Podľa bratislavského magistrátu však bude oprava chodníka na nadjazde na Bajkalskej spojená s výmenou zábradlia na inžinierskom objekte. „Budeme ju realizovať v budúcom roku. Je totiž potrebné zistiť stav súčasnej hydroizolácie, ktorý určí rozsah opravy,“ reagovalo vedenie mesta.