Matovič spravil z Erika Ňarjaša, hviezdy Let´s Dance člena predstavenstva štátnej lotérie na poslednú chvíľu. Tanečník tak do funkcie vstúpil presne v deň, kedy prezidentka poverila riadením ministerstva financií Eduarda Hegera. Informáciu priniesli Aktuality.sk.

O hazarde nehovoril

Ňarjaš sa do parlamentu prekrúžkoval z nižšej pozície na kandidátke OĽaNO. Dostal 5532 voličských hlasov. Už počas kampane priznával, že ho ľudia vnímajú najmä ako tanečníka zo známej televíznej show Let's Dance. Upozorňoval však, že už viac ako desať rokov pôsobí vo finančnom sektore, viedol globálnu online banku aj investičný fond.

Nespomínal, že by sa zaujímal o fungovanie hazardu na Slovensku. Vo svojom profile na stránke OĽaNO tvrdil, že by chcel podporovať a chrániť malé a stredné podnikanie. „Chcem sa podieľať na znížení nadmerného daňového zaťaženia a rozvoji cestovného ruchu, športu a oblasti aktívneho trávenia voľného času,“ písal o sebe.

Ňarjaš svoj vstup do predstavenstva lotériovky podľa Aktualít zdôvodňuje tým, že stanovy Tiposu predpisujú, aby mala táto štátna firma štyroch členov predstavenstva. Jeden jej však stále chýbal. Rovnako argumentuje aj ministerstvo.

„Keďže daná pozícia v spoločnosti Tipos nebola dlhodobo obsadená, rezort financií nominoval člena predstavenstva, aby boli naplnené všetky požiadavky na personálne zastúpenie,“ reagoval tlačový odbor.

Vraj bez platu

Ňarjaš tvrdí, že nebude štandardným členom vedenia štátnej akciovky, keďže to vraj nebude hlavná náplň práce. Chce vraj radiť pôsobiť ako poradca na úrovni "kreatívy".

„Nevravím, že tam nikdy neprídem na firmu, ale áno, viac-menej to bude externá vec, nie dennodenná, neberiem odmenu, neberiem plat. Chcem aj ja osobne v tom FinTech rásť a ponúknuť svoje skúsenosti,“ dušuje sa. Považuje sám seba za odborníka na finančné technológie a chce radiť v oblasti platobných systémov a metód.

Vymenovanie Ňarjaša už vytočilo opozíciu. Ako reaguje? Dočítate sa na ďalšej strane.