Náročný deň oficiálnej návštevy nového českého prezidenta Petra Pavla na Slovensku zakončili prezidentské delegácie pri pohári vína. Zuzana Čaputová pozvala svojho kolegu do rodného mesta. A Pezinok, ktorý leží v Malých Karpatoch je dobrým vínom známy.

Z divadla si to namierili do zámku

Do malého vinárskeho mesta išli v podstate rovno po diskusii v Slovenskom národnom divadle, kde sa pozhovárali o súčasnej situácii v Európe, ale aj v Čechách a na Slovensku. Do Pezinka dorazila prvá Zuzana Čaputová s Jurajom Rizmanom tesne pred pol deviatou večer.

Netrvalo však ani tri minúty a prišla aj limuzína s českou vlajočkou. Novozvolený prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva vystúpili v dobrej nálade s úsmevmi na perách. Zvítali sa so slovenskou prezidentkou a jej partnerom. Potom sa všetci spolu vydali do zámku, kde je aj známe vinárstvo.

Zašli aj do pivníc

Okrem poháru dobrého vína si však pozreli aj interiér nedávno zrekonštruovanej historickej budovy. A absolvovali aj prehliadku pivníc, kde sa čo – to dozvedeli aj o tom, ako sa víno dorábalo v minulosti a ako je to dnes.

V pivniciach: Prezidentské delegácie absolvovali aj prehliadku zámku.
Zdroj: https://www.instagram.com/stories/zuzana_caputova/3057802997926725840/

Na zámku sa delegácie zdržali nakoniec vyše dve hodiny. Odchádzali v dobrej nálade a s úsmevmi. Zuzana Čaputová na instagram napísala, že je rada, že prvú oficiálnu návštevu Petra Pavla na Slovensku mohli zakončiť práve v Pezinku odkiaľ pochádza.

Viac fotografií z večera nájdete v galérii.