V modrom väzenskom mundúre, s kuklou na hlave a v nepriestrelnej ceste. Počas jeho výpovede sedel jeden kukláč vedľa neho, jeden oproti nemu. Zoltán Andruskó je jediný svedok, ktorý s Kuciakovou vraždou priamo spája Mariana Kočnera. Objednávku na novinárovu smrť mal Kočner údajne zadať cez Andruskóovu známu Zsuzsovú a Andruskó ju mal posunúť vykonávateľom vraždy.

 

S Alenou Zsuzsovou sa Andruskó zoznámil na internete cez Pokec pred ôsmimi rokmi. Vie o nej mnoho intímnych informácií. Napríklad, že jej Kočner kúpil Porsche Cayenne, že bola Kočnerovou milenkou, a ako 3-4x týždenne chodila za vešticou...Ako tvrdí, o čo ho poprosila, v tom jej pomohol. Požičal jej aj na plastiku pŕs.

Tejto ženy sa treba báť

Časom Andruskó pochopil, že sa tejto ženy treba báť. Na vlastné uši vraj počul, ako si objednala vraždu exprimátora Hurbanova Lászlóa Baštrnáka. Krátko na to bol primátor skutočne zavraždený.

Andruskó pred súdom Zsuzsovej nakladal a nakladal. Podľa jeho slov ona od neho chcela vybaviť vraždu prokurátora Maroša Žilinku, malo sa to vybaviť zo zahraničia a najlepšie by vraj bolo, aby v aute sedel spolu s Danielom Lipšicom. Ona od neho žiadala aj zabezpečiť vraždu novinára Kuciaka.

Andruskó sa tvári, akoby sa pri všetkých zločinoch ocitol nejakým nedopatrením. Za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej však už bol odsúdený na 15 rokov.

FOTO z procesu v GALÉRII >>

 

Mohlo by vás zaujímať: