Sebastiano Vadala (45) mal podľa obžaloby ešte vlani v septembri napadnúť vtedy 21-ročného Martina. „Obvinený mal fyzicky napadnúť poškodeného tak, že ho chytil pod krk, škrtil ho a vyhrážal sa, že ho zabije so slovami, že on je mafián. V druhom prípade toho istého poškodeného znova napadol a viackrát ho udrel rukou do oblasti tváre,“ povedal ešte pred časom hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko. Ku konfliktu malo prísť kvôli svedkyni Žanete, Martinovej priateľke, do ktorej sa mal Sebastiano zamilovať a takýmto spôsobom sa ju pokúšal získať.

Žaneta a Martin: Najstarší z bratov Vadalovcov sa snažil o Žanetu spôsobom, ktorý viedol k jeho odsúdeniu na peňažný trest.
Zdroj: archív Ž.K.

Bol vo väzbe

Vadala bol kvôli tomu v preventívej väzbe, z ktorej bol v lete prepustený, zaplatil aj kauciu 2-tisíc eur. Súd mu väzbu nariadil dohľadom probaného a mediačného úradníka. Činy, za ktoré bol Vadala obžalovaný, boli len prečinmi, teda horná hranica trestu za ne neprevyšuje päť rokov. Ak by uložený peňažný trest nezaplatil, čakalo by ho 10-mesačné väzenie.

Brata vydali do Talianska

Sebastiano je starším bratom Antonina Vadalu, ktorého Slovensko vydalo do Talianska na stíhanie pre údajnú drogovú trestnú činnosť. Vadala je spájaný s mafiou ‘Ndraghetta. V minulosti mal vzťah s bývalou asistentkou expremiéra Roberta Fica, Máriou Troškovou.