Pred senátom Špecializovaného trestného súdu k vražde Lajosa Sátora Zsolt Nagy najprv povedal, že Lajos Sátor mu bol šéfom a zároveň aj priateľom. „Som krstným otcom jeho syna a podľa papierov som aj otcom tohto chlapca. 1.12.2010 večer som Sátorovi som mu odovzdal syna v Šamoríne s tým, že ho na druhý deň preberiem o 8:45 aby som ho odviezol do škôlky," pokračoval ďalej Nagy.

Na druhý deň ráno mal Sátor povedať Nagymu pred tým než zobral jeho syna do škôlky, že ide k Lehelovi a potom pôjde do Nitry vymeniť propan-butánové flaše do karavánu. „Kázal mi aby som si o 12:00 zapol telefón, že mi bude volať. Ja som odišiel do Sládkovičova do roboty. Do Dunajskej Stredy som odišiel pred obedom. Prišiel som do kasína,kde som si zapol podľa dohody telefón,ale Sátor sa mi neozval,“ povedal Nagy.

So Sátorom mal Zsolt Nagy dohodu,že sa budú kontaktovať každé dve hodiny. Keďže sa mu neozval zapol si Nagy telefón o 14:00, ale ani vtedy sa mu Sátor neohlásil. „ Začal som ho teda hľadať, najskôr poobede v Galante o Jozefa "Dodiho" Molnára ,kde som vedel, že má prísť na stretnutie. Nezastavil sa ani na stretnutie o 16tej s Alexandrom Harisom alias Turekom do Komárna,“ uviedol Zsolt “Csonty“ Nagy,ktorý bol pravou rukou Lajosa Sátora.

„Erikovi Müllerovi som hlásil,že neviem nájsť Sátoru. Spolu sme sa vybrali k Lehelovi ale ten nám povedal, ze Sátor u neho nebol. Ja som už vtedy povedal Erikovi, že Lehel zabil Sátora,“ povedal ďalej pred senátom ŠTS  Zsoltán Nagy. Erik Müller spolu so Zsoltym Nagyom sa napokon rozhodli, že sa pôjdu pozrieť do Hamuliakova, kde vtedy Sátor býval. V čase, keď prišli k jeho domu bolo okolie čerstvo zasnežené. V snehu nebolo vidieť,žiadne stopy. Tak zistili, že sa Sátor nenachádza doma.

Lehel Horváth pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.
Zdroj: Karol Farkaš

Na druhy deň prišiel do Dunajskej Stredy aj Alexander Haris alias Turek, ktorému povedali,že aká je situácia. „Neskôr som spolu s Turkom išiel za Kádarom do Győru, kde sa v tom čase Kádar ukrýval. Kádar informácie o zmiznutí Sátora prijal úplne pokojne na základe čoho Turek povedal,že na zmiznutí Sátora sa podielal Lehel Horváth a Kádar spolu. Nechcel som verit, že s tým ma Kádar niečo spoločné. S parnerkou Lajosa Sátoru s Juditou sme sa doholi, že o zmiznutí Sátoru nebudeme nikomu hovoriť pokiaľ sa nezistí niečo bližšie,“ opisoval ďalej situáciu po zmiznutí Lajosa Sátora.

Ak sa chcelo so Sátorom stretnúť viacero ľudí, ako napríklad Karol Bodoky Zsolt Nagy uviedol,že Sátor musel odcestovať na viacero dní: „Povedal som Bodokymu aby mu napísal list. Ten bol,ale neodbytný a chcel so Sátorom doriesiť obchod. Kádar sa Bodokyho bál. Myslel si, že ho dá za zmiznutie Sátora zabiť.“

„Ja som sa s Kádarom stretol viac krát.Sám videl aký som bol nepokojný kvôli zmiznutiu Sátora. Napokon sa priznal, že on spolu s Lehelom zavraždili Sátora. Jozef Molnár(exšéf kriminálky z Galanty poznámka redakcie) začal vytvárať na Lehela tlak. Vtedy mi povedal Kádar, že Sátorove telo bolo prekopané aby ho nenašli. Čo sa aj neskôr potvrdilo,pretože polícia jeho telo nikdy nenašla,“ ukončil svojú výpoveď Zsolt Nagy k vražde Lajosa Sátoru

Pojednávanie s obžalovaný Lehelom Horváthom Bude pokračovať  31 mája na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.