Tip na článok
Tak ako v pozícii premiéra má Robert Fico aj osem mesiacov po odchode z funkcie k dispozícii policajný ochranku.

Ohrozený Róbert Fico? Stále a veľmi, stráži ho šesť policajných ochrankárov, jeden s ním bol aj na Kube

Zatiaľ čo novinárom, komediantom jedným želá, aby ich ktosi alebo čosi dobre trafilo, on sám nevyjde bez ochranky na ulicu. Bývalý premiér a dnes obyčajný poslanec Róbert Fico je vraj stále ohrozený natoľko, že musí mať pridelených policajtov na stráženie. A vraj až šiestich.

Galéria k článku (9 fotografií )
Roberta Fica na Kube okrem poslaneckého a straníckeho kolegu Ľuboša Blahu sprevádzal aj policajný ochrankár.
Roberta Fica na Kube okrem poslaneckého a straníckeho kolegu Ľuboša Blahu sprevádzal aj policajný ochrankár.
Tak ako v pozícii premiéra má Robert Fico aj osem mesiacov po odchode z funkcie k dispozícii policajný ochranku.

Dôvody nepominuli

Je to už vyše osem mesiacov, čom Róbert Fico odišiel z funkcie slovenského premiéra no ešte i dnes ho na každom kroku sprevádzajú policajní ochrankári. Áno, presne tí profesionálne cviční chlapíci,  ktorí za normálnych okolností dbajú na bezpečnosť našich najvyšších ústavných činiteľov. Tým však Fico dávno nie je no štátom platení bodyguardi sú mu v pätách 24-hodín denne. Ako nám totiž vysvetlilo ministerstvo vnútra, ,,dôvody, pre ktoré bola expremiérovi Róbertovi Ficovi dosiaľ ochrana poskytovaná podľa našich informácií nepominuli, preto je menovanému poskytovaná ochrana aj naďalej.“ Bez toho, aby sme sa museli pýtať kompetentní dodali, že oné dôvody Ficovho ohrozenie nemožno konkretizovať.

Má ich až šesť

V tejto súvislosti sa na jazyk tlačí doslov kacírska poznámka, že sa fakt ťažko konkretizuje niečo, čo podľa všetkého ani nie je. Ale to len tak, na okraj. Veď ak by to tak bolo, teda že Fico ohrozený nie je, ktosi by tu poriadne zneužíval svoju právomoc. Lebo, čo si budeme hovoriť, taká 24-hodinové ochranka iste nie je lacný špás, navyše keď zoberieme do úvahy fakt, že na tú Ficovu sú podľa našich informácií vyčlení minimálne šiesti profesionáli z Úradu na ochranu ústavných činiteľov, ktorí sa striedajú v službách. Nuž a tí expremiéra sprevádzajú aj na jeho zahraničných výletoch. 

S ochrankou aj na Kubu

Napokon, ostrí chlapci, teda minimálne jeden, s ním na prelome októbra a novembra bol aj na Kube, čo nám tiež potvrdil rezort vnútra. ,,Počas cesty do zahraničia bol expremiér rovnako sprevádzaný policajtom úradu na ochranu ústavných činiteľov. Poskytovanie ochrany je nepretržité bez ohľadu na to, na akom území sa chránená osoba zdržiava a pohybuje,“napísali nám. Takže zhrnuté a podčiarknuté, rádový poslanec NR SR Fico musí byť fakt v poriadnom ohrození, ináč by tu nebolo čosi s kostolným poriadkom. Otázkou je, dokedy budú kompetentní jeho maniere tolerovať. Alebo nech jasne vysvetlia, prečo sa daňoví poplatníci musia skladať na jeho ochranku.

VIDEO Plus 7 Dní