Dôvody nepominuli

Je to už vyše osem mesiacov, čom Róbert Fico odišiel z funkcie slovenského premiéra no ešte i dnes ho na každom kroku sprevádzajú policajní ochrankári. Áno, presne tí profesionálne cviční chlapíci,  ktorí za normálnych okolností dbajú na bezpečnosť našich najvyšších ústavných činiteľov. Tým však Fico dávno nie je no štátom platení bodyguardi sú mu v pätách 24-hodín denne. Ako nám totiž vysvetlilo ministerstvo vnútra, ,,dôvody, pre ktoré bola expremiérovi Róbertovi Ficovi dosiaľ ochrana poskytovaná podľa našich informácií nepominuli, preto je menovanému poskytovaná ochrana aj naďalej.“ Bez toho, aby sme sa museli pýtať kompetentní dodali, že oné dôvody Ficovho ohrozenie nemožno konkretizovať.

Má ich až šesť

V tejto súvislosti sa na jazyk tlačí doslov kacírska poznámka, že sa fakt ťažko konkretizuje niečo, čo podľa všetkého ani nie je. Ale to len tak, na okraj. Veď ak by to tak bolo, teda že Fico ohrozený nie je, ktosi by tu poriadne zneužíval svoju právomoc. Lebo, čo si budeme hovoriť, taká 24-hodinové ochranka iste nie je lacný špás, navyše keď zoberieme do úvahy fakt, že na tú Ficovu sú podľa našich informácií vyčlení minimálne šiesti profesionáli z Úradu na ochranu ústavných činiteľov, ktorí sa striedajú v službách. Nuž a tí expremiéra sprevádzajú aj na jeho zahraničných výletoch. 

S ochrankou aj na Kubu

Napokon, ostrí chlapci, teda minimálne jeden, s ním na prelome októbra a novembra bol aj na Kube, čo nám tiež potvrdil rezort vnútra. ,,Počas cesty do zahraničia bol expremiér rovnako sprevádzaný policajtom úradu na ochranu ústavných činiteľov. Poskytovanie ochrany je nepretržité bez ohľadu na to, na akom území sa chránená osoba zdržiava a pohybuje,“napísali nám. Takže zhrnuté a podčiarknuté, rádový poslanec NR SR Fico musí byť fakt v poriadnom ohrození, ináč by tu nebolo čosi s kostolným poriadkom. Otázkou je, dokedy budú kompetentní jeho maniere tolerovať. Alebo nech jasne vysvetlia, prečo sa daňoví poplatníci musia skladať na jeho ochranku.