Radšej ho zadržali

Policajti akoby išli na istotu. Na auto farára Račeka prichádzajúce na faru si počkali len pár metrov od cieľa jeho cesty. Možno u ktoréhosi z veriacich zvíťazilo svedomie nad bázňou z dôstojného pána a konečne nahlásil, že kňaz zase raz sadol za volant načisto opojený alkoholom. Veď čo keby zrazil nejaké dieťa?!

Cestou na súd si hlavu skrýval v bunde
Cestou na súd si hlavu skrýval v bunde
Zdroj: Ľudmila Lacková

Cestou na súd si hlavu skrýval v bunde. Foto: Ľudmila Lacková

Muži zákona vyzvali farára na dychovú skúšku a detekčná trubička ukázala, že má v sebe viac ako 1,8 promile alkoholu. O pol desiatej doobeda! Farár teda putoval do cely predbežného zadržania, aby mal dosť času na vytriezvenie. Po noci strávenej na policajnej stanici ho predviedli pred sudcu Okresného súdu v Brezne.

Farár so zápisom v registri trestov

Kňaz Raček má problémy s alkoholom už dlhší čas, ani za volantom ho opitého neprichytili prvýkrát. V boji so svojim démonom zatiaľ pôsobí ako slaboch neschopný priznať si pravdu. Pri jeho predvádzaní pred sudcu museli mať okoloidúci pocit, že pred zákonom sa ide zodpovedať nejaký mafiánik.

Päťdesiatjedenročný Miroslav Raček je farárom v Hronci od roku 2011, pred tým pôsobil v Revúcej a v Muránskej Dlhej Lúke
Päťdesiatjedenročný Miroslav Raček je farárom v Hronci od roku 2011, pred tým pôsobil v Revúcej a v Muránskej Dlhej Lúke
Zdroj: vincentini.sk

Päťdesiatjedenročný Miroslav Raček je farárom v Hronci od roku 2011, pred tým pôsobil v Revúcej a v Muránskej Dlhej Lúke Foto:vincentini.sk

V snahe stať sa neviditeľným si presne ako všetci ustráchaní kriminálnici prehodil na hlavu bundu a držal si ju cez tvár tak, že mu z nej vykukoval iba nos. Takto by ľudia z Hronca svojho pána farára nechceli vidieť! Príjemné pre nich nebude ani zistenie, že práve ich duchovný bol vyhlásený za vinného z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Zaplatia aj veriaci

Sudca vymeral päťdesiatjedenročnému Miroslavovi Račekovi iba finančný trest, takže do „práce“ môže nastúpiť hneď. Akurát aj veriaci budú musieť hlbšie siahnuť do vrecka a pre svojho farára zabezpečiť šoféra. Lebo na bohoslužby do Osrblia, ktoré tiež spadá do Račekovho rajóna, sa sám bez vodičského preukazu nedostane.