Tip na článok

Oslavoval ako víťaz. Riaditeľ RTVS Mika po vypočutí s blondínkami a pohárikom

V hre o kreslo šéfa verejnoprávneho telerozhlasu ide do tuhého. Jeho súčasný riaditeľ – a kandidát na ďalší mandát – Václav Mika svoj výstup po verejnom vypočutí pred poslancami zapíjal, ako keby mal víťazstvo už vo vrecku.

Galéria k článku (24 fotografií )
Mika stretol v reštaurácii v centre mesta aj agenta Adriany Sklenaříkovej Miroslava Šimoniča.

Bol to asi taký náročný deň, aké ťažké muselo byť stredajšie ráno Václava Miku. Zhruba od pol druhej do siedmej vysedával s partičkou priateľov na terase jedného podniku v centre Bratislavy. Začal pivom a pokračovali niekoľkými fľašami vína.

VIDEO Vypočúvanie budúcich šéfov telerozhlasu. Čo tam chcel exprezident Gašparovič

Vyrazil si

Mika spočiatku sedel s troma dámami a jeho kolegom z Česka, šéfom ČT Petrom Dvořákom. Ten ho prišiel podporiť aj do budovy starej Národnej rady na oficiálne vypočutie pred poslancami z výboru pre kultúru a médiá. Dvořák z terasy odišiel okolo štvrtej poobede a Mika zostal sedieť s dvomi blondínami ešte do siedmej večer. Mal dovolenku.

Šéf Českej televízie: Myslím si, že verejnoprávne médium nemá šetriť

"Čerpal som si dovolenku, kvôli vypočutiu. Potom sme si išli s kolegami sadnúť," vysvetlil Plus 7 dní Mika v stredu. "Dali sme si nejaké vínko, bolo to príjemné posedenie," dodal.

Martin Domok

Domov, k tehotnej priateľke, sa dostal okolo pol ôsmej. Na dopravu využil odvoz režiséra Petra Ňunéza.

Mika spomenul, že svoje vystúpenie pred poslancami si nacvičil, aby opis svojho projektu stihol do 15 minút, ktoré na to mal určené každý kandidát.

VÁCLAV MIKA a jeho tehotná priateľka: Ženatý riaditeľ RTVS s rozvodom váha. Čo je za tým?

Mika mal silný projekt, vraví Ruttkay

Michal Ruttkay bol pred vypočutím považovaný za kandidáta koalície, na ktorom by sa mohla zhodnúť koalícia. Ako marketér mal na starosti kampaň Smeru do Európskeho parlamentu v roku 2014. Uvádzal aj kampaň k prechodu z koruny na euro.

"Z vypočutia mám pozitívny dojem. Je to ako keby ste sa ma spýtali, aký dojem máte z maturity," reagoval Ruttkay po skončení vystúpenia pred politikmi. Za svojho najväčšieho konkurenta označil práve aktuálneho šéfa RTVS Václava Miku. "Mal skvelú prezentáciu. Jaro Rezník, detto," zhodnotil.

FOTO Šibal Mika: Klamal telom? Kedysi príkladný manžel, dnes čaká bábätko s inou

Martin Domok

"Nelobujem u poslancov, ale dohodol som sa niektorými klubmi, na ktoré pôjdem ešte svoj projekt odprezentovať. Je to otvorený typ lobingu," povedal bez toho, aby sa pokúsil zhodnotiť svoje šance na úspech. Vrav ho pozvala SaS, no Smer sa mu zatiaľ ešte neozval, no má aj "signály z iných klubov".

Flašíka potešila Monika

V utorok sa v budove na Župnom námestí ukázala aj exmanželka Fedora Flašíka Monika Beňová. Europoslankyňa však na obed letela do Bruselu a tak vystúpenie svojho favorita nestihla. Odišla asi o desiatej. "Myslím si, že si to pozrie niekde v archíve," povedal Flašík, ktorý hovorí, že ohľadom svojej podpory sa s poslancami nestretáva. "Bolo mi veľmi príjemné, keď som ju tu ráno zbadal. Že ma prišla podporiť, to bolo veľmi fajn," povedal s úsmevom.

Fedor Flašík.
Fedor Flašík.
Martin Domok

"Podľa mňa mi sa mohlo na Slovensku pristúpiť konečne k voľbe vízie a nie toho, kto projekt predkladá," povedal Flašík o voľbe šéfa RTVS v parlamente. Neverí, že poslanci dokážu vybrať najlepší projekt pre RTVS a myslí si, že "určite to bude politická voľba". "Neviem, mám pocit, že sa bude rozhodovať medzi Jarom Rezníkom a Mišom Ruttkayom, ale môžem sa mýliť. Možno sa to bude nejakým spôsobom obchodovať v koalícii s voľbou šéfa Úradu pre verejné obstarávanie," povedal.

Konečná voľba nového riaditeľa verejnoprávnej RTVS sa bude konať v polovici júna. O nástupcovi Václava Miku rozhodnú poslanci v tajnej voľbe.

VIDEO Plus 7 Dní