Nishit T. je obžalovaný z vraždy, vlani v októbri pri potýčke zomrel Slovák Braňo po zranení jeho nožom. Nishit aj jeho obhajca pred súdom tvrdiia, že sa len bránil po tom, čo na neho zaútočili traja muži. Jeho slová podporuje aj video z osudnej noci z priemyselnej kamery na nemeckej ambasáde.

Zábery z nemeckej ambasády: Vidno na nich, že traja muži zastavili a pustili sa do jedného.
Zábery z nemeckej ambasády: Vidno na nich, že traja muži zastavili a pustili sa do jedného.
Zdroj: YouTube

Sudca chcel náramok

Na ostatnom pojednávaní začiatkom mesiaca oznámil predseda senátu, že 27. júla bolo neverejné zasadnutie, na ktorom rozhodol o prepustení Nishita T. z väzby. V tej je od osudnej noci pre obavy z úteku. Predseda senátu zdôvodnil prepustenie tým, že väzbu môže nahradiť monitorovací náramok a odovzdanie pasu.

https://plus7dni.pluska.sk/ludia/podla-manzelky-obzalovaneho-nihita-su-pripade-viacere-nejasnosti-kto-mal-zaujem-sirit-okolo-pripadu-klamstva

Rozhodol tak aj na základe dôkazov, medzi ktorými spomenul video z nemeckej ambasády, zobrazujúce okamihy pred Braňovou smrťou. „Väzba nie je trest, ale zaisťovací inštitút,“ zdôraznil predseda senátu. Prokurátor však proti tomu podal sťažnosť a tak o prepustení rozhodoval až krajský súd. Ten dnes odmietol Nishotovo prepustenie z väzby. Z akého dôvodu zatiaľ nevieme.

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/bola-to-sebaobrana-pripad-vrazdy-centre-zamotava

Už to tak raz bolo

Nie je to prvé rozhodnutie o prepustení z väzby a následné zamietnutie. Začiatkom marca Nishita prepustil sudca pre prípravné konanie, o dva týždne to však krajský súd zamietol. Podľa marcovej sťažnosti prokurátora bol skutok spáchaný zbraňou a s istou dávkou brutality. Nemožno ho vraj bez objektívneho zhodnotenia všetkých dôkazov podradiť pod konanie v nutnej obrane.